Sosyal Medya

Güncel

Konsolosluk ile rezidanstaki DNA örnekleri uyuştu!

Cemal Kaşıkçı'nın ölümüyle ilgili başkonsoloslukta yapılan aramalarda elde edilen DNA örnekleri ile konsolosluk konutundaki örnekler uyuştu. Savcılık, ABD'li yetkililerden Cemal Kaşıkçı'nın kan örneklerini istedi.Pazartesi günü konsolosluk binasını arayan savcı ve polisler, bugün de başkonsolosluk rezidansında inceleme gerçekleştiriyor

2 Ekim'de Suudi Arabistan'ın İstanbul Başkonsolosluğuna giden Cemal Kaşıkçı'nın öldürüldüğü iddialarının büyümesi üzerine başlatılan incelemelerde önemli deliller elde edildi. Pazartesi günü Suudi Arabistan Başkonsolosluğunda 9 saat boyunca arama ve inceleme yapan Türk yetkililerin ulaştığı DNA örnekleri, bugün gerçekleştirilen konsolosluk konutundaki örneklerle uyuştu.

Öte yandan savcılığın, ABD'li yetkililerden Cemal Kaşıkçı'nın kan örneklerini talep ettiği öğrenildi.

SORUŞTURMA DERİNLEŞTİRİLİYOR
Pazartesi günü Suudi Arabistan'ın İstanbul Başkonsolosluğu'nda polis ekiplerince yapılan incelemede, çok sayıda DNA örneğinin alındığı öğrenilmişti.

DNA HÜCRE ÖRNEKLERİ TOPLANDI
İncelemeler sırasında, "Luminol" diye adlandırılan yöntemle özel bir ışık tutulduktan sonra kullanılan kimyasal madde yardımıyla bina içerisinde çok sayıda DNA hücre örneğinin toplandığı belirtilmişti.

Henüz yorum yapılmamış.

* İşaretli tüm alanları doldurunuz.