Sosyal Medya

Güncel

MİT tarafından Türkiye'ye getirilen 3 FETÖ üyesi tutuklandı

MİT tarafından Gabon'dan Türkiye'ye getirilen 3 üst düzey FETÖ üyesi, "silahlı terör örgütü yöneticiliği" ve "uluslararası casusluk" suçlarından tutuklanarak cezaevine gönderildi.Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'nın (FETÖ/PDY), Orta Afrika ülkesi Gabon'daki yapılanmasına yönelik MİT tarafından düzenlenen operasyonla Türkiye'ye getirilen 3 şüpheli hakkındaki karar verildi.
 
MİT, 3 FETÖ üyesini daha Türkiye'ye getirdi
 
Bozdağ'dan Gabon'daki FETÖ operasyonuna ilk yorum
 
Soruşturmayı yürüten İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu tarafından ifadelerinin alınmasının ardından tutuklanmaları istemiyle nöbetçi İstanbul Sulh Ceza Hakimliğine sevk edilen zanlılar Osman Özpınar, İbrahim Akbaş ve Adnan Demirönal'ın hakimlik sorgusu sabaha karşı sona erdi.
 
Nöbetçi hakimlik, şüpheliler Özpınar, Akbaş ve Demirönal'ın, "silahlı terör örgütü yöneticiliği" ve "uluslararası casusluk" suçlarından tutuklanmasına hükmetti.
 
Operasyon
İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosunca yürütülen soruşturma kapsamında, FETÖ'nün Gabon yapılanması içinde yer aldığı tespit edilen şüpheliler Osman Özpınar, İbrahim Akbaş ve Adnan Demirönal, MİT'in 10 Nisan'da Gabon'un başkenti Librevil'de düzenlediği operasyonla yakalanarak özel uçakla Türkiye'ye getirilmişti.

Henüz yorum yapılmamış.

* İşaretli tüm alanları doldurunuz.