Sosyal Medya

Güncel

"2019 siyasi hayatının son yılı olacak" Erdoğan'dan Kılıçdaroğlu için çok sert sözler!

Aydın kongresi öncesi halka seslenen Cumhurbaşkanı Erdoğan, karakol ziyareti üzerinden sanatçıları eleştiren CHP liderine tepki gösterdi. Erdoğan ardından AK Parti Aydın İl Kongresi'nde konuştu.Partisinin İl Kongresi için Aydın'a gelen Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, kongrenin gerçekleşeceği spor salonunun önünde açıklamalarda bulundu.
 
Erdoğan'ın konuşmasından satır başları:
 
Biz bu yola çıktığımızdan bugüne beşer planında hiçbir gücün önünde eğilmedik. Bundan sonra da sadece ve sadece Allahın önünde eğildik. Fırat Kalkanı'nı gerçekleştirdik mi? Orada efeler, Mehmetler gereğini yaptı mı? 2000 km alanı kontrole aldık mı? Afrin'de de aynısını yaptık mı? Birileri afra tafra yaptılar ama biz kendi kararımızı kendimiz verdik. Mehmetçiklerimiz, ÖSO ile oraya girdi ve o teröristleri orada derdest etti. Teröristler de kuyruklarını bacaklarının arasına alıp kaçtılar. Şu an itibari ile 3991 teröristi etkisiz hale getirdik. Belki 4 bin olmuştur.
 
Bizim şehitlerimizin bedeli ağırdır. Şehitlerimizin intikamını aldık, alıyoruz, alacağız. Irak'ın kuzeyinde ve sınır içinde de yüzlercesini etkisiz hale getiriyoruz. Kendi ürettiğimiz silahlarımızla yapıyoruz. Eskiden ABD'nin kapısına giderdik, 'bugün git yarın gel' derlerdi. Sonra da ' kongre izin vermedi' derlerdi. İyi ki öyle demişler. Kötü komşu bizi imkan sahibi yaptı. Şimdi zırhlı taşıyıcı, tüfek, top, insansız hava araçları yapıyoruz. Modern sanayiler neyi başardıysa biz de onu yapacağız. Bizim neyimiz eksik? Pırlanta gibi gençlerimiz var.
 
Atılan bu adımlarla Türk milletinin ne olduğunu hepsi iyi anlıyorlar. Biz kendi kararımızı kendimiz vereceğiz. Biz göreve geldiğimizde IMF'ye borç 23.5 milyar dolardı. O zaman Merkez Bankamızda döviz rezervimiz 27.5 milyar dolardı. Şimdi 120 milyar dolar oldu. İhracat 36 milyar dolardan 160 milyar dolara yükseldi. Birileri ekonomi şöyle ekonomi böyle diyor. İzmir'deki havalimanının hali neydi? İzmirli kardeşim bunu görmüyor musun? Biz söz veririz yaparız ama Bay Kemal konuşur.
 
KILIÇDAROĞLU'NA SERT TEPKİ
Biz Hatay'a gidiyoruz. Sanatçılarımızla sporcularımızla beraber Reyhanlı'ya geçiyoruz. Aman yarabbi bay Kemal çıldırdı. Sizin orada ne işiniz var diyor. Hakaret üstüne hakaret.
 
Bay Kemal, ofisi söyle de sanatçılarımız senden izin alsınlar bari. Sen, bizimle beraber Mehmetçik'ini moralize etmeye çalışan o askerlerimize, onlarla beraber bütünleşmeye gelen sanatçılarımıza bu hakaret yetkisini nereden aldın? Edep yahu derler, edep. Senin yapman gereken bu cephelerden hangisine gidip askerimizle birlikte oldun. O teröristlerle birlikte olur. Onlarla birlikte elele yürüdü. O ancak ondan anlar. Biz ise Mehmedimizle birlikte oluruz. Dünyanın her yerinde sanatçılar zaman zaman askerlerle birlikte olur.
 
Bu çılgın hayatında böyle bir şey yaşamamış. Davul zurna klarnet diyor. Sadece klarnet ve Esat Kabaklı'nın o güzel türküsü vardı. Bay Kemal er meydanına sen gelemezsin zaten. Genelkurmay Başkanımla beraber Tatlıses'in yanına geçtik. Tatlıses uçakta duydum ki yaylaları söylemiş. Tatlıses buna da güzel şeyler ilave etmiş. Bu bir heyecandır. Ama bu bay Kemal'de yok. Buna haddini sandıkta bildireceğinize inanıyorum. Bunların dikili ağacı yok bu ülkede, bizimkileri de kıskanıyorlar. Biz onlara bakmayacağız.
 
Erdoğan ardından AK Parti Aydın İl Kongresi'nde konuştu:
 
16 Nisan sonucu kendimizi Aydın'ın efelerine yeteri kadar anlatamadığımızı gördüm. Artık hep birlikte daha çok çalışacağız. Aydın'da çalmadık kapı bırakmayacağız. Aydın 1919-1922 yılları arasında istiklal mücadelesi vermiş, topluca kıyama geçmiş bir şehirdir. Aydın, hep demokrasinin yanında yer almıştır. Atatürk'ten dolayı olsa gerek CHP'ye çok ciddi destek olduğunu görüyorum. Sizin gönlünüzdeki;CHP ile bu CHP arasında bir bağ kalmamıştır. HDP'nin başındak zatla birlikte iyi salladık diyen CHP'li üyeler gördük. Bu CHP ile Aydın'lı kardeşlerimizin CHP'si arasında bir bağ olamaz.
 
KILIÇDAROĞLU KANALİZASYONDA DEBELENİYOR
Bir grupla yaptığımız askerlerimize destek ziyareti için Reyhanlı'ya kadar gittik. Kendi tarihimiz ve dünyada bununsayısız örneği var. Sınırın sıfır noktasındaki Oğulpınar Karakolu'nda çok güzel görüntülere tanık olduk. Buradaki görüntüler CHP'nin başındaki zatı zıvanadan çıkarmıştır. Asıl vahim olarak ne diyor biliyor musunuz? Bir ülkenin sanatçıları savaşı değil, barışı savunur diyor. Yani sanatçıların yanlış safta yer aldığını savunuyor. Bu zata göre sanatçılarımız askerin değil teröristlerin yanında yer almalı. Anamuhalefet partisinin düştüğü durumu görüyorsunuz değil mi? Türkiye'de Cumhuriyetin gerçek savunucu varsa o da AK Parti'dir. Cumhuriyetimizin kuruluşunun 100. yılı olan 2023 yılı için belirlediğimiz hedefler bile bunu kanıtlar. Ey CHP biz hazırlık yapıyoruz, sen ne yaptın ya? CHP'lilere şunu sorun; Cumhuriyetimizin geleceği hakkında ne düşünüyorsunuz. Tutarlı bir cevap ortaya koyamazlar. Siz bunların adalet diye yollara düştüklerine bakmayın. Bunlar hayatları boyunca oldukları gibi dikene su vermişlerdi, dikene su vermeye devam ediyorlar. FETO'dan tutup tüm terör örgütlerine destek vermek adalet değildir. CHP'nin başındak zat, salı günkü konuşmasında öyle terbiyesizce, haysiyetsizce, rezilce saldırdı ki, bu zatın seviyesine inmeyi zul sayarım. Üstad böyle zastlara çukur derdi. Bu zat çukurun ta kendisidir. Bu zat söylediği sözlerle kanalizasyon çukurunda debeleniyor. Bu zat sanıyor ki, ben de ağız var her türlü hakarette bulunurum. Biz o kelimeleri unuttuk. Biz de daha fazlaları var da bulunduğumuz konumdan ötürü kullanmıyoruz. Güya kadınlara sesleniyor, otizmli çocuklarla konuşuyor. Ancak cümlenin sonu ne hikmetse benimle bitiyor. Neymiş beni uyutmayacakmış. Biz zaten günün 24 saati milletimiz için çalışıyoruz. Ülkemizin ve milletimizin çıkarları söz konusu olunca kimseyi gözümüz görmez. Bu zatın söylediği öyle şeyler var ki milletimize sorumluluğumuz gereği değinmeden geçinemeyeceğim. Bu zat faizin KHK ile düşeceğini sanıyor. İstihdamın KHK ile sağlanacağını sanıyor. İç ve dış borçların KHK ile kapanacağını sanıyor. Bu düzeni bozacağını söylüyor. Peki ne yapacak çalışmayan adama para mı verecek? Öyle bir şey söylemiyor. Tek kuruşu çalışarak kazanmamış adama anamuhalefet partisini emanet ederseniz olacağı bu.
 
"İÇİ BOŞ ÇUVAL. BOŞ DA DEĞİL, İÇİ CURUF DOLU"
Çocuklarının aldığı evi anlatamayarak bir gazeteye üç kuruşa evi veren adama millet ekonomiyi teslim etmez. Muhalefetteyken benim adım Kemal diyerek lafla peynir gemisi yürütülebilir. Ama ülke yönetilmez. Tıpkı boş çuval gibi yere yığılıveriyor. Ama içi de boş değil. Bu çuvalın için curuf dolu. Kin dolu, zulüm 1453'te başladı diyenlerin ihaneti ile dolu. Dünyada herkes Türkiye'nin yüzde 4'lük büyüme başarısını konuşuyor. Bu zat aklınca onu da değersiz kılmaya çalışıyor ama eline yüzüne bulaştırıyor. Nitekim bu kişi girdiği tüm seçimleri kaybetti. Sorun kaç seçim kaybetti diye onu da bilmez. Ama hakkını da yememek lazım, partisinin kongrelerinin hepsini de kazanmıştır. Başarısı burada. CHP'ye gönü verenlere sesleniyorum. Bu kadar başarısız biriyle nereye gideceksiniz? Kurtulun bundan ya. Kurtulun da Türkiye şenlensin. İktidar var, muhalefet yok. Biz tek kale oynuyoruz. Çukur eylemlerinde PKK ile mücadele ettik, bu zatı bölücü örgütün yanında gördük. Hakkari'de mitingi var, partisinin bayrağı yok. Bir tane Türk bayrağı yok. Bunun Türk bayrağı ile alakası yok. orası Hakkari. Biz ne zaman gittiysek Türk bayrağı ile gittik.
 
ŞEHİTLERİMİZİN ADINI ANACAĞINDA AĞZINI ÇALKALASIN
Türkiye'nin sanatçılarına, sporcularına, medyasına hakaret eden bu zatı milletimize havale ediyorum. Sanatçılar başımızın tacıdır, sporcularımız gönlümüzdedir, medya mensupları ile zaman zaman anlaşamasakta saygı duyuyoruz. Şehitlerimizin adını ağzına alacağı zaman mutlaka ağzını çalkalamasını isteyin. Çünkü bu zat 15 Temmuz'a tiyatro diyerek milletimize bizzat hakaret etmiştir. Ağzını çalkalaması lazım. Aksi takdirde ifadeleri bir kulaktan girer bir kulaktan çıkar. Kullandığı sözlere bak; Afrin kent merkezine girmeyin. Eee, git Esed'in yanında otur. Arkadaşlarını gönderdin biliyoruz. Kaybettiği her seçimden sonra milletimizi suçlayarak sizlere de hakaret etmiştir. Biz doğru bildiimiz hak bildiğimiz yolda yürümeyi sürdüreceğiz.
 
2019 SİYASİ HAYATININ SON YILI OLACAK
Bu zat seçimleri kaybettiği her zaman sözlerini yutmuştur. Ancak 2019 seçimleri bu zatın son seçimleridir. 2019 seçimlerini kaybedince feriştahı gelse o zatı o koltukta tutamaz. 2019'un kasım ayında inşallah bu zatta siyasi yaşamını sonlandıracak. Son zamanlardaki konuşmaları bu manzarayı görmesinden. Ey Kılıçdaroğlu, istediği n kadar hopla, zıpla seni bekleyen siyasi akıbetten kurtuluşun yok. Devletine milletine zarar vermeyi bırak artık. Bu milletten öyle sille yersin ki feleğin şaşar. Yedidüvele Osmanlı tokatı atan bu millet seni bir günde tarihin çöplüğüne atar.

Henüz yorum yapılmamış.

* İşaretli tüm alanları doldurunuz.