Sosyal Medya

Güncel

'Cumhurbaşkanı kahramanlık tasladı' diyen Akşener, 15 temmuz'da neredeydi?

İYİ Parti 1'inci Olağanüstü Kurultayı'nda tek aday ile girilen genel başkanlık seçimlerinde, partinin Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı adayı olan Meral Akşener, yeniden genel başkanlığa seçildi. Akşener, kurultay konuşmasında Cumhurbaşkan Erdoğan'ı çok sert sözlerle eleştirerek, "15 Temmuz'da uçaklarla kaçıp, güvende olduğunu anlayınca kahramanlık taslayan bir lider" ifadelerini kullandı. Peki Meral Akşener darbe gecesi neredeydi? İşte Meral Akşener’in birbirinden ilginç ifadeleri;FETÖ terör örgütüne yakınlığı ile suçlanan ve günlerdir kamuoyunda tartışılan İyi Parti ve Genel Başkanı Meral Akşener, '15 Temmuz darbe girişimi gecesi neredeydiniz?' sorusuna cevap verdi.

15 Temmuz darbe girişiminin olduğu geceye ilişkin konuşan Meral Akşener, sokağa çıkmayı düşündüğünü ancak Ülke TV'de başlayan ve kendisinin darbenin başbakanı olacağı şeklindeki yayınlar nedeniyle vazgeçtiğini ileri sürdü.

Meral Akşener darbe gecesine dair bilinmeyenleri Hürriyet Gazetesine verdiği röportajda açıkça anlattı. İşte Akşener’in o açıklamaları;

15 Temmuz hain darbe gecesi neredeydiniz?

“Evimdeydim. Beylerbeyi’nde, Küplüce denilen yerde oturuyorum. Köprünün ayağına yakın bir yer.

O geceyi anlatır mısınız?

Tarihi eser bir evde oturuyoruz. Üst katında televizyon yok. Günlük çalışan bir kızımız var. Akşam eve misafir geldiğinde ikramı ben yaparım. İki farklı aile misafirimiz. Çay, börek servisini yaptım. Telefonumun sadece WhatsApp’ı açık. Misafirlerimizden biri bizim genel idare kurulu üyemiz Feridun Bahşi; telefonuna köprüyle ilgili bir mesaj geldi. Herkes birbirini aramaya başladı. Hemen televizyonu açtık. Yoldan insanlar geçiyor, televizyonlarda bir gariplik var ama ne olduğu belli değil. Nihayetinde öğrendik. Diğer misafirimiz gitmek için bir tekne istedi. Biz onu sahile kadar indirdik. İnsanlar ellerinde bayraklarla neşeli şekilde köprüye çıkıyor. Eve geldik, öğrendik. Sayın başbakanla ilk tweet’i atan, kınayan siyasetçi olduğumu sanıyorum.

Peki sokağa çıkmayı düşündünüz mü?

Bunu çok dürüstlükle anlatıyorum size ve ilk kez anlatıyorum. ‘Hadi bakalım’ falan olduk. Fakat bir arkadaşımız aradı. Ülke TV’de başlayıp, sonra diğerlerine sirayet eden, bu darbenin başbakanının benim olduğuma dair bir yayın yapıldı. Tam gidelim mi derken, bunun bir provokasyona sebep olabileceğini düşünerek durdum. ‘Darbecilere destek olmak için çıktı’ denilebilirdi çünkü. Asıl ilginç olanı şu, hiç çözemedik. Helikopter hep bizim evin bulunduğu o alanda döndü durdu. Ve iki büyük kurşun bizim polis noktasına geldi. Zırhlı yaptırmıştım ben. Sıyırdı geçti, kıyafetlerini giydikleri konteynırın camlarını indirdi. Fakat sonra, ertesi gün, çok ilginç bir biçimde yayınlar başladı. Onca erkek, sayın cumhurbaşkanı, başbakan, Kılıçdaroğlu, Bahçeli dahil hepsi bir yerlerde, hiçbirini tankın üstünde görmedim, ama tutturdular, ‘Meral Akşener niye tankın üstüne çıkmadı’ diye. Buraya da bir soru işareti koydum.”

Henüz yorum yapılmamış.

* İşaretli tüm alanları doldurunuz.