Sosyal Medya

Güncel

'Dünyada böyle bir ordu yok!'

Canikli, 'Afrin'de TSK'nin operasyonunda bir sivil zayiat meydana geldi, sivil insanlar hayatını kaybetti.' diyemiyor. Bu zor bir olaydır. Onun için dünyada böyle bir ordu yok.' dedi.Zeytin Dalı Harekatı’nda terör örgütünün ve yandaşlarının yalan yanlış görüntüler üzerinden yürüttüğü kara propagandaya dikkati çeken Milli Savunma Bakanı Nurettin Canikli, "Şu anda o silahları da artık ellerinden alındı. Hiç kimse çıkıp, 'Afrin'de TSK'nin operasyonunda bir sivil zayiat meydana geldi, sivil insanlar hayatını kaybetti.' diyemiyor. Bu zor bir olaydır. Onun için dünyada böyle bir ordu yok." dedi.

Amerika öncülüğündeki koalisyon güçlerinin Suriye'deki operasyonlarına işaret eden Milli Savunma Bakanı Nurettin Canikli, şöyle konuştu: "Kendi resmi rakamları, Suriye'de yaptıkları operasyonlarda 900'ün üzerinde sivil zayiat olduğunu söylüyor. Aslında rakam çok daha büyük ama resmi rakamı bile kabul etsek 900'ün üzerinde sivil ölümüne koalisyon güçleri neden oldu. Ama biz operasyon yapıyoruz ve çok zor şartlar altında ama bir tane sivil zayiat yok. Masum insanların hayatlarının korunması noktasında her türlü çaba sarf ediliyor."

Koalisyon güçlerinin Rakka operasyonundan sonra şehirde taş üstünde taşın kalmadığını, yüzlerce, binlerce sivilin hayatını kaybettiğini belirten Canikli, TSK'nin operasyonlarında ise şehirlerde en ufak bir tahribatın söz konusu olmadığını vurguladı.

"İKİSİ BİR ARADA OLMAZ"

Türkiye'nin müttefiki Amerika ve Almanya’nın terör örgütüne destek vermesine tepki gösteren Canikli, "Hem benimle müttefik olacaksın, kader birliği yapacaksın, aynı ittifak içerisinde uzun yıllar birlikte görev yapacağız, hem de ülkemizin toprak bütünlüğünü, bağımsızlığını ortadan kaldırmayı hedefleyen terör örgütüyle arazide ortaklık yapacaksın, onunla birlikte çalışacaksın, ona yardım edeceksin… İkisi bir arada olmaz." açıklamasını yaptı.

Bakan Canikli, terör örgütü mensuplarının Münbiç ve Fırat'ın doğusunda bulunduğu sürece tehdidin devam edeceğini, tehdit sona erinceye kadar da mücadelenin süreceğini belirtti.

Müttefiklerle bir problemlerinin olmadığını, problemin terör örgütleriyle olduğunu aktaran Canikli, "Terör örgütü orada kaldığı sürece hiçbir şekilde onlara göz yumamayız." dedi.

Henüz yorum yapılmamış.

* İşaretli tüm alanları doldurunuz.