Sosyal Medya

Güncel

TSK Afrin'de mazlumun umudu olmaya devam ediyor

TSK'nın Afrin'de gerçekleştirdiği operasyon, mazlum sivillere de umut ışığı oluyor. Yokluk içerisinde teröristlerin zulüm kıskacında bulunan siviller, TSK'nın gelişiyle rahata kavuştu...50 gün öncesine kadar teröristlerin baskı ve zulmü altında bulunan Afrin halkı, TSK ve ÖSO mensuplarının bölgeyi ele geçirmesiyle rahata kavuştu. Bögleden kaçamayan, PKK'nın şiddetine maruz kalan siviller bir diğer yandan da yokluk ve açlığa karşı mücadele veriyordu.

TSK'nın bölgeye girişi ile rahatlığa kavuşan sivillerin yokluk ve açlık ile olan imtihanı sona erdi.

KÜÇÜK KIZIN KARNINI DOYURDULAR

TSK'nın gelişine kadar bölgede açlık mücadelesi veren sivillerden birinin görüntüleri sosyal medyada paylaşıldı. Ortaya oldukça anlamlı görüntüler ortaya çıktı.

TSK askerleri bölgeye girişiyle sivil halka yiyecek dağıttı. Onlardan biri de bu kçük çocuktu.  Askerlerin bölgeden geçerken verdiği hazır döner ile karnını doyurmaya çalışan küçük kız, yiyeceği yemek yetmeyince asker abilerine yiyecek kutusunu göstererek daha fazla yemeğe ve karnını doyurma ihtiyacı olduğunu belirtmeye çalıştı.

Askerlerin durumu farketmesiyle yeni bir kutu yiyecek daha yollanan küçük kız karnını doyurdu.

TSK SİVİLLERE UMUT IŞIĞI OLUYOR

TSK'nın bölgeye girişinin refah ve umut getirdiğini artık neredeyse tüm dünya biliyor. Cinderes'te terör zulmü altında bulunan sivilleri kurtaran TSK ordusuna daha önce Afrin halkı gözaylaşarı ile dualar etmiş, şükür etmişti.

Henüz yorum yapılmamış.

* İşaretli tüm alanları doldurunuz.

window.dataLayer = window.dataLayer || []; function gtag(){dataLayer.push(arguments);} gtag('js', new Date()); gtag('config', 'UA-57160306-1');
window.dataLayer = window.dataLayer || []; function gtag(){dataLayer.push(arguments);} gtag('js', new Date()); gtag('config', 'UA-57160306-1');