Sosyal Medya

Coğrafyamız

'Hamas liderine suikast'ın faili Türkiye'de yakalandı!

Hamas liderlerinden Muhammed Hamdan’ı hedef alan suikast girişiminin şüphelisi olarak aranan şahıs Türkiye'de yakalanarak Lübnanlı yetkililere teslim edildi.Lübnan'ın Sayda kentinde İslami Direniş Hareketi Hamas liderlerinden Muhammed Hamdan’ı hedef alan suikast girişiminin şüphelisi olarak aranan Ahmed Beytiyye, Türkiye'de yakalanarak Lübnanlı yetkililere teslim edildi.

Lübnan resmi haber ajansının haberine göre, Sayda kentinde 14 Ocak'ta Hamdan'a yönelik bombalı saldırıya karıştığı öne sürülen Beytiyye, Türk yetkililer tarafından dün Beyrut’taki Refik El-Hariri Havaalanı’nda Lübnanlı güvenlik güçlerine teslim edildi.

Fiem'in aktardığına göre Patlamanın ardından kısa bir süre sonra şüphelilerin kimliklerinin tespit edildiği ve birinin Türkiye'ye kaçtığı, Lübnan Başbakanı Saad El-Hariri'nin Türkiye ile kurduğu temas sonrası, Türkiye'ye kaçan şahsın 21 Ocak'ta yakalandığı belirtildi.

Lübnan'ın güneyindeki Sayda kentinde 14 Ocak'ta meydana gelen patlamada Hamas liderlerinden Muhammed Hamdan yaralandı. Lübnan güvenlik güçleri suikast girişiminin ardında İsrail istihbaratının olduğunu söyledi.

Bu arada Hamdan’ın suikast girişiminden o gün her zamankinden farklı davranması sonucu mucize eseri kurtulduğu bildirildi.

Hamdan’ın olay günü aracına binip koltuğa oturduktan sonra kontağı çalıştırmak yerine kolunu camdan uzatarak aracını çalıştırdığı ve daha sonra hemen aracın bagajına doğru yöneldiği, bu nedenle ayaklarından yaralandığı kaydedildi

Henüz yorum yapılmamış.

* İşaretli tüm alanları doldurunuz.