Sosyal Medya

Genel

ABD, Türk ordusuna sahte bomba mı satıyor?

ABD’den alınan bombaların etkisinin azaltıldığı ve “sahte” olduğu iddiası gündeme geldi. İddia bölgede görev yapan komutana ait...Sözcü gazetesi Ankara Temsilcisi Saygı Öztürk, bugünkü “ABD bombalarına dikkat!” başlıklı yazısında Güneydoğu'da Jandarma Bölge Komutanlığı'nda önemli bir görevde bulunan komutanın mektubunu yayımladı.

Saygı Öztürk şunları yazdı: “Güneydoğu'da Jandarma Bölge Komutanlığı'nda önemli bir görevde bulunan komutan, askerimizin Afrin'e girme hazırlıkları yaptığı bir dönemde önemli bir uyarıda bulundu. İşte, komutanın uyarısından bir bölüm:

Maalesef uçaklarımızın attığı bombalar sahte… Son bir ayda, Van, Şırnak, Bitlis bölgesinde çok net iki olay var. 7 kişilik terörist guruba üç bomba atılıyor, 25-30 metre yakınlarına düşmesine rağmen bir terörist yaralı kurtuluyor. Diğer olayda uçak bombası, ağaç altında oturan iki teröristin 8 metre dibine düşüyor ancak bunlar da hiçbir şey olmamış gibi kalkıp gidiyor. Bu nasıl bir iş? Normalde tek bomba 300 metre mesafede ne varsa öldürür. Bombaları üreten de ABD firmasıdır.

Bu mühimmatlarla sınırlarımız dışında gireceğimiz bir savaşta nasıl bir tabloyla karşılaşacağımızı düşünmek bile istemiyorum. ABD 4 bin TIR silah ve mühimmatı PKKPYDSDG'ye verdi. Bizim Hava Kuvvetlerimizin uçaklarının kullandığı bombaları üreten de ABD… Ordumuz, içleri boş uçak bombalarıyla bilinçli ve kasıtlı olarak bir savaşa doğru sürükleniyor. Bu plan, Mehmetçik için bir katliam planıdır.

“GENELKURMAY BAŞKANLIĞI BİZLERİ DE BİLGİLENDİRMELİ…”

Genelkurmay Başkanlığı’na seslenen Saygı Öztürk yazısını şöyle sonlandırdı:

“Tabii ki bu ülkenin insanı ölmesin. Uçaklarımız kendi topraklarımızı bombalamasın. Ancak güvenlik gerekçesiyle ve zorunlulukla bunlar atılıyorsa, bugün bize bu oyunu yapan ABD, yarın yabancı bir ülke toprağına girdiğimizde de bu tuzakları kurabilir. En azından bu iddialar mutlaka incelenmeli ve Genelkurmay Başkanlığı bizleri de bilgilendirmeli…”

Henüz yorum yapılmamış.

* İşaretli tüm alanları doldurunuz.