Sosyal Medya

Yeni Şafak: Operasyon an meselesi, hedef belli oldu

Yeni Şafak gazetesi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın "Fırat Kalkanı Harekatı ile Suriye'deki terör oluşumu projesinin kalbine soktuğumuz hançeri, yeni hamlelerle genişletmekte kararlıyız. Çok yakında bu konuda yeni ve önemli adımlarımız olacak" sözleri sonrası operasyonun 'an meselesi' olduğunu ileri sürdü.Gazete, Afrin'in operasyon kapsamındaki ilk hedef olduğunu öne sürdü.

'Eller tetikte' başlığını ve ' Bıçak kemiğe dayandı' ara başlığını kullanan Yeni Şafak, güvenlik kaynaklarına dayandırdığı haberinde, her an bölgeye yönelik operasyonun başlayabileceğini iddia etti ve bu kaynakların 'bir gece ansızın' ifadelerine yer verdi.

'OPERASYON GENİŞ BİR ALANI KAPSAYACAK'

Haberde, "Güvenlik birimleri özellikle Azez-Tel Rifat-İdlib hattının temizlenmesi gerektiğine dikkati çekiyor. Fırat'ın doğusundan Cerablus'u taciz eden teröristler de hedefler arasında. Operasyon alanı geniş bir alanı kapsayacak" ifadelerine yer verildi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Suriye'deki gelişmelere ilişkin 5 Ağustos'ta yaptığı açıklamada, "Fırat Kalkanı Harekatı ile Suriye'deki terör oluşumu projesinin kalbine soktuğumuz hançeri, yeni hamlelerle genişletmekte kararlıyız. Çok yakında bu konuda yeni ve önemli adımlarımız olacak" demişti.

Henüz yorum yapılmamış.

* İşaretli tüm alanları doldurunuz.