Sosyal Medya

Güncel

Hürriyet'in yeni Genel Yayın Yönetmeni belli oldu

Başbakan Binali Yıldırım'ın sert tepki gösterdiği, Hürriyet'in 'Karargah rahatsız' haberine soruşturma açıklamasının ardından, Hürriyet Genel Yayın Yönetmeni Sedat Ergin'in görevinden alındı. Ergin'in yerine gelecek isim de kısa süre önce belli olduHürriyet'in büyük tartışma yaratan, "Karargah Rahatsız" başlıklı haberi, taşları yerinden oynattı.

Çok tartışılan haberin ardından Hürriyet Genel Yayın Yönetmeni Sedat Ergin görevden alındı.

Ergin, şu anda CHP İstanbul milletvekili olan Enis Berberoğlu'nu istifasının ardından göreve gelmişti.

Son dönemde sık sık yönetici değiştiren Hürriyet gazetesi, Aralık ayının sonunda Ankara Temsilcisi Deniz Zeyrek'in yerine Hande Fırat'ı atamış, Ocak ayı başında da Washington Temsilcisi Tolga Tanış'ın yerine Cansu Çamlıbel'i göreve getirmişti.

YENİ YAYIN YÖNETMENİ FİKRET BİLA

SuperHaber'e ulaşan bilgilere göre, gazetenin Genel Yayın Yönetmenliğine oturacak isim de netleşti.

Bir süredir medya kulislerinde dillendirildiği üzere, Hürriyet'in yeni Genel Yayın Yönetmeni Fikret Bila olacak.

Hürriyet gazetesi yönetiminin bugün Bila ile toplantı yapacağı ve görevin kendisine tevdi edileceği öğrenildi.

Fikret Bila kimdir?

1958 yılında Zonguldak'ta dünyaya geldi. Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nden mezun oldu. 1980-1985 yılları arasında Sayıştay Denetçisi olarak görev yapan Bila, Gazi Üniversitesi’nden 1986 yılında doktora derecesi aldı. Gazeteciliğe 1977'de Yankı dergisinde başladı. Bir süre ara verdikten sonra 1986'da Nokta dergisiyle yeniden gazeteciliğe döndü. 1987'de girdiği Milliyet gazetesinin Ankara temsilciliğini yaptı. Ayrıca CNN TÜRK’te Ankara Kulisi programını sundu.

Haziran 2016'da Milliyet gazetesinden istifa etmiştir. 2016 Temmuz'undan beri Hürriyet gazetesinde köşe yazarıdır.

7 Temmuz 1998'de Başbakan Mesut Yılmaz'ın Makedonya'ya düzenlediği ziyaret sırasında, Devlet Bakanı Rüştü Kazım Yücelen ve milletvekili Şinasi Altıner'le birlikte geçirdiği trafik kazasında ağır biçimde yaralandı. Yaklaşık 1 ay süren tedavi sürecinin ardından bir süre sonra mesleğine döndü.

Henüz yorum yapılmamış.

* İşaretli tüm alanları doldurunuz.