Sosyal Medya

Güncel

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Rusya Devlet Başkanı Putin ile görüştü

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Rusya Devlet Başkanı Putin, bir kez daha telefon görüşmesi gerçekleştirdi. Görüşmede sivilllerin tahliyesi için Halep'te ilan edilen ateşkesin bozulması ele alındı. Görüşmede iki lider siviller için tahliye koridoru açılmasında mutabık kaldı.Cumhurbaşkanlığı Kaynakları: Halep'te yaşanan ateşkes ihlallerin engellenmesi ve tahliye için ortak çabaların gerekli olduğu bildirildi.
 
Görüşmede, dün akşam sağlanan kısmi ateşkes mutabakatının tam olarak hayata geçirilmesi, mutabakata yönelik ihlallerin engellenmesi gerektiğinin vurgulandığı kaydedildi. Güvenli koridorlar aracılığıyla sivillerin ve muhalefetin tahliye işleminin bir an önce başlaması için ortak çaba harcanması kararının da teyit edildiği belirtildi.
 
SİVİL KORİDORU ELE ALDILAR
 
Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, Rusya Devlet Başkanı Putin’e, gerekli güvenli koridorların açılmasının akabinde, Türkiye olarak geçici barınma ve insani yardımlar konusunda her türlü tedbiri almaya hazır olduklarını belirttiği açıklandı.
 
Görüşmede, başta Başbakan Binali Yıldırım’ın Moskova ziyareti olmak üzere ikili ilişkileri normalleştirmeye yönelik adımlara, enerji sektörü ve tüm alanlarda işbirliğinin güçlendirmeye yönelik çalışmalara da değinildiği aktarıldı.

Henüz yorum yapılmamış.

* İşaretli tüm alanları doldurunuz.