Sosyal Medya

Güncel

Bakan ya özür dileyecek ya istifa edecek

Fikri Işık'ın 'Askerin şehit vermemek için operasyonlara çıkmadığı günleri de biliyoruz' sözlerine TSK'nın tepkisi geçmiş değil.Milli Savunma Bakanı Fikri Işık'ın TSK'yı hedef alan sözlerinin ardından Yüksek Askeri Şura'da Bakan Işık'ın istifasının gündeme gelebileceği iddia edildi.

Korkusuz gazetesi yazarı Can Ataklı,“Ordu ile Saray arasında bir şeyler oluyor” başlıklı yazısında, ordu ile hükümet arasında yaşananlara ilişkin kulis aktardı.

TSK'DAN SESSİZ TEPKİ

Ataklı, Milli Savunma Bakanı Fikri Işık'ın“Askerin şehit vermemek için operasyonlara çıkmadığı günleri de biliyoruz” sözleri nedeniyle yaşanan krize değindi.

TSK'dan “sessiz tepki” geldiğini ifade eden Can Ataklı, Yüksek Askeri Şura'ya dikkat çekerek şöyle devam etti:

“Milli Savunma Bakanı'nın bu talihsiz sözlerinin asker içinde derin bir üzüntü ve öfkeye yol açtığını da biliyorum ki bu artık saklanamıyor da zaten. Genelkurmay başkanı sanıyorum pek dikkat çekmemek için ‘Ordumuz dün olduğu gibi bugün de teröre karşı her türlü fedakârlığı yapacaktır' diyerek askerin Milli Savunma Bakanı'na tepkisini dile getirdi ama bunun yetmeyeceği ileri sürülüyor. Önümüzdeki askeri şurada konunun daha sert biçimde gündeme gelmesi ve Milli Savunma Bakanı'nın özür dilemesinin ve hatta istifa bile etmesinin şaşırtıcı olmayacağı söyleniyor.”

Henüz yorum yapılmamış.

* İşaretli tüm alanları doldurunuz.