Sosyal Medya

Güncel

CHP'li Aziz Kocaoğlu: Başbakan Binali Yıldırım olsun

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, 'Başbakan kim olsun diye sorsalar benim gönlümdeki isim Binali Bey' dedi.Ege TV'de Hüseyin Aslan'ın sunduğu programa katılan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

"Binali Yıldırım başbakan olursa İzmir'e etkisi ne olur?" sorusunu yanıtlayan Başkan Kocaoğlu, tercih hakkı olsa kendisinin de Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı'nın ismini söyleyeceğini açıkladı. 

Kocaoğlu, şunları söyledi:

"BAŞBAKAN KİM OLSUN DİYE SORSALAR BİNALİ BEY DERİM"

"Benim mevcut hükümette en çok tanıdığım, en çok görüştüğüm isim Sayın Binali Yıldırım'dır. Kendisiyle siyasi centilmenlik çerçevesinde siyasi mücadele verdiğim de oldu, birlikte işlere imza attığımız da oldu. Binali Bey'in Başbakan olması, mutlaka İzmir'in lehine olacaktır. Binali Bey Başbakan olursa, İzmir'e mutlaka destek verecektir, vermek de görevidir. Tabii ki AK Parti'nin içişlerine karışma lüksüne sahip değiliz. Hele ben yerel bir yöneticiyim ve genel siyaset konuşmayı da sevmem. Ama bana sorsalar ‘Kim olsun' diye, ‘gönlümden geçen isim, Binali Bey' derim"

Henüz yorum yapılmamış.

* İşaretli tüm alanları doldurunuz.