Sosyal Medya

Güncel

'Cizre'de ambulanslara ateş açıldı' iddiası - VİDEO

Cizre'de bir evin bodrum katında bulunan yaralıların tahliyesi için bölgeye sevk edilen ambulansların bulunduğu yöne PKK mensuplarınca ateş açıldığı iddia edildi.Anadolu Ajansı'nın haberine göre; Şırnak'ın Cizre ilçesinde bir evin bodrum katında bulunan yaralıların tahliyesi için bölgeye sevk edilen ambulansların bulunduğu yöne PKK mensuplarınca ateş açıldığı iddia edildi. Bunun üzerine ambulanslar güvenli bir noktaya yönlendirildi.

PKK mensuplarına yönelik operasyonun sürdürüldüğü Cudi Mahallesi'ndeki bir evin bodrum katında yaralılar bulunduğu yönünde 112 Acil Sağlık Hizmetleri Komuta Merkezine 24 Ocak'ta yapılan ihbar üzerine bölgeye sevk edilen Sağlık Bakanlığına ait ambulansların bekleyişi devam ediyor.

BOSTANCI SOKAK GİRİŞİNDE BEKLEYİŞ

İddiaya göre, Cudi Mahallesi'nde yaralıların bulunduğu öne sürülen Bostancı Sokak girişinde bekletilen Sağlık Bakanlığının acil vakalar için özel olarak hazırladığı tam donanımlı 3 ambulansın bulunduğu yöne akşam saatlerinde PKK üyelerince uzun namlulu silahlarla ateş açıldı. Bunun üzerine güvenlik güçlerince PKK'lılara karşılık verildi.

BÖLGEDE YARALILARA MÜDAHALE İÇİN BEKLİYORLAR

Bulundukları yere yakın güvenli bir noktaya yönlendirilen bakanlığa ait ambulanslar, yaralıların sevki için bölgede bekletiliyor.

İlçede Sağlık Bakanlığına ait diğer ambulanslar da yaralıların tahliyesi durumunda hızla bölgeye ulaştırılacak şekilde görevlerini sürdürüyor. Bunların yanı sıra zaman zaman bölgeye sevk edilen Şırnak ve Cizre belediyelerine ait ambulanslar da barikat ve çukurlar nedeniyle sokağa giremiyor.

Cizre'de bir evin bodrum katında bulundukları iddia edilen yaralıların tahliyesi için sevk edilen Sağlık Bakanlığına ait 3 ambulans, PKK'lıların açtığı ateş, patlayıcı tuzaklı barikat ve çukurlar nedeniyle sokağa girememiş, bunun üzerine Nusaybin Caddesi'nde bekleyen sağlık ekibi, yaralıların ambulansların bulunduğu yere getirilmesi yönünde sık sık anons yapmış, defalarca tekrar eden anonslara rağmen ambulanslara herhangi bir yaralı getirilmemişti.

Henüz yorum yapılmamış.

* İşaretli tüm alanları doldurunuz.