Sosyal Medya

Dünya

Rus muhabir ABD Sözcüsü Kirby'i kızdırdı

Rus muhabirin ABD Sözcüsü Kirby'e defalarca aynı Türkiye sorusunu sorması Kirby'i kızdırdı.Günlük basın brifingi için gazetecilerin sorularını yanıtlayan ABD Dışişleri Bakanlığı sözcüsü John Kirby, RT televizyon kanalının muhabiri Gayane Chichakyan'ın ısrarla Türkiye ile alakalı aynı soruyu sorması karşısında sinirlerine hakim olamadı.

 

RUS MUHABİRİN PROVOKATİF SORUSU

Basın brifingi olağan seyrederken, RT televizyon kanalının Waşhington muhabiri Gayane Chichakyan, "Türkiye'nin Irak'a asker göndermesini nasıl değerlendiriyorsunuz?" diye sordu.

BU SORULARI HALA UTANMADAN NASIL SORUYORSUN?

Kirby, RT televizyon kanalının muhabiri Gayane Chichakyan'ın ısrarla Türkiye ile alakalı aynı soruyu sorması karşısında sinirlerine hakim olamadı ve "Bu soruları hala utanmadan sorabiliyor olmana şaşırıyorum, Rus hükümetine soramadıklarını bana neden soruyorsun?" diyerek tepkisini dile getirdi.

ÜST ÜSTE AYNI SORUYU SORARAK ÇILDIRTTI

Kirby, bu soruya son 3 gündür aynı yanıtı verdiğini belirterek, "Türkiye ve Irak sorunun cözümü için gerekli görüşmeleri yapıyor" dedi. Yanıttan memnun olmayan muhabir, sorunun şeklini değiştirdi ve üst üste aynı soruyu yine sordu.

"SORDUĞUN SORUYA BAK VE KENDİNE GÜL"

Sorular üzerine sinirlenen Kirby, "Sorduğun sorulara bak ve kendine gül, çılgın sorular bunlar" diyerek muhabiri susturdu. Sakin tavırları ile tanınan John Kirby'nin kadın muhabire olan tavrının diplomatik olmaması da eleştiri aldı.

Henüz yorum yapılmamış.

* İşaretli tüm alanları doldurunuz.