Sosyal Medya

Güncel

22 köyde sokağa çıkma yasağı

Diyarbakır'ın Lice ve Hani ilçeleri kırsalında PKK'lılara karşı yapılacak operasyon öncesi, bu ilçelerin kırsal kesimindeki 22 köyde, saat 17.00'den itibaren ikinci bir duyuruya kadar sokağa çıkma yasağı ilan edildi.Diyarbakır Valiliği'nden yapılan yazılı açıklamada, 1 Kasım seçimleri öncesi yol keserek kimlik kontrolü yapan PKK'lıların  etkisiz hale getirilmesi amacıyla, Lice İlçesi dağlık alanında operasyon yapılacağı belirtildi. Diyarbakır Valiliği İl Jazndarma Komutanlığı açıklamasında şöyle denildi:

“Lice ilçesinde dağlık ve ormanlık alanda faaliyet yürüten BTÖ mensuplarına yönelik Hani ilçesi Yukarı Turalı Mahallesi, Şabek Komu, Damlatepe  Mah ile Lice ilçesi Akçapınar Mah., Şenlik Mah., Tuzlaköy Mah. ve Birlik Mah. arasında kalan bölgede operasyon düzenlenecektir.

Operasyon icra edilen bölgelerde halkın can ve mal güvenliğini sağlamak maksadıyla, 5442 sayılı İl İdaresi Kanununun 11/C maddesi gereğince, belirtilen bölgelerde (Hani İlçesi; Yukarı Turalı Mahallesi, Akçayurt Mah., Kaledibi Mah., Başaklı Mah., Taşburun Mah., Güzelce Mah.,  Karapilyar Mah., Aşağıturalı Mah., Damlatepe  Mah., Çay Mah., Horsel Mah., Mezartarlası Mah., Sıraevler Mah., Karapilyari Mah. ile Lice İlçesi; Elmadere Mah., Boyluca Mah., Ayaz Mah., Akçapınar Mah., Şenlik Mah., Tuzlaköy Mah., Birlik Mah., Şakan Mah.)  sivil vatandaşların zarar görmemesi amacıyla 04 Kasım 2015 Çarşamba günü saat:17.00’ den geçerli olmak üzere ikinci bir duyuruya kadar bu bölgelere giriş çıkışlar ile sokağa çıkma yasaklanmıştır.

Söz konusu yasağa vatandaşlarımızın uyması kendi can ve mal güvenlikleri yönünden önem arz etmekte olup, yasağın bitim süresi ayrıca duyurulacaktır.”

Kaynak: Al Jazeera, DHA

Henüz yorum yapılmamış.

* İşaretli tüm alanları doldurunuz.