Sosyal Medya

Coğrafyamız

KFC İran'da bir gün açık kalabildi

İran'da şube açma izni verilen fast food markası KFC'nin ilk restoranı faaliyet izni olmadığı iddiasıyla mühürlendiİran'ın başkenti Tahran'da önceki gün açılan fast food zinciri KFC şubesinin bir günlük faaliyetten sonra kapatıldığı bildirildi.

Tasnim Haber Ajansı'nda yer alan habere göre, KFC'nin resmi olarak Tahran'da açılan ilk şubesi dün polis tarafından faaliyet izni olmadığı gerekçesiyle kapatıldı.

İran Ticaret Odası Başkanı Ali Fazıli konuyla ilgili yaptığı açıklamada, ‘İran’da açılan Helal KFC restoranının ABD’li fast food zinciri ile bir ilgisi olmadığını, ülkenin dini lideri Ayetullah Ali Hamaney’den gelen talimatlar doğrultusunda Batılı markalara ülkede faaliyet gösterme izni vermediklerini söyledi.

İran hükümeti geçtiğimiz günlerde KFC'ye "İran Helal KFC" adıyla şube açma izni vermişti. Benzer bir iznin Burger King’e de verildiği belirtiliyor.

Öte yandan Tabnak sitesine konuşan Tahran'daki KFC şubesinin sahibi Abbas Pazuki, şirketin Amerikan KFC şirketiyle bir bağlantısı olmadığını söyleyerek, "Biz Helal KFC markasıyla bir Türk şirketiyiz. Şirketimiz Müslümanlara ait ve İslam ülkelerinde faaliyet göstermeyi hedefliyoruz. Helal KFC'nin kapatılması yanlış anlamadan kaynaklanıyor" dedi.

 

Henüz yorum yapılmamış.

* İşaretli tüm alanları doldurunuz.