Sosyal Medya

Güncel

Başbakan Davutoğlu: Biz mesajınızı aldık

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Davutoğlu, seçim zaferinin ardından AK Parti'nin gelenekselleşen balkon konuşmasını yaptı.1 Kasım 2015 genel seçimlerin akabinde Başbakan Ahmet Davutoğlu merak edilen balkon konuşmasını yaptı. Ankara'daki AK Parti Genel Merkezi'nde vatandaşlara seslenen Başbakan Davutoğlu, 'Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a selam ediyorum' diyerek seherle birlikte iş başında olacaklarını belirtti.

Sandığın verdiği mesajın 4 yıl içinde yönetime yansıyacağının altını çizen Davutoğlu, 'Hiç merak etmeyin, biz mesajınızı aldık' dedi.

İşte Davutoğlu'nun açıklamalarından satır başları;

Birliğimiz için burada olan yürekli insanlar, değerli kardeşlerim. 81 ilde vatandaşlarım sizleri selamların en güzeli ile selamlıyorum. Allah'ın selamı üzerinize olsun.

Kurucu genel başkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın bir demokrasi şölenine çevirdiği bu balkondan sizlere hitap etmekten büyük bir onur duyuyorum. 

Size Hz. Mevlana'dan selamlar getirdim. Kendileri gurbette olup da yürekleri bu topraklarda olan bütün vatandaşlarımıza selam olsun. 

SAYIN RECEP TAYYİP ERDOĞAN'A SELAM EDİYORUM

Kaderini Türkiye'nin kaderine bağlamış 1,5 milyarlık İslam alemine selam olsun. 

Sayın Recep Tayyip Erdoğan'a bir kez daha selam ediyorum. Son 13 yıl içinde bu hareketin içinde bulunmuş bütün gönüldaşlarıma bir kez daha selam ediyorum. 

Sizler iradenize sahip çıkarak sandığı, birliği, kardeşliği seçtiniz. Bütün dünyada barışı hakim kılmak için oylarınızı kullandınız. Allah bu ak elleri hep bir arada kılsın. 2002'den bu yana sahip çıktığınız partinize yine sahip çıktınız. Bir var olduğumuz müddetçe AK Parti de varolacak dediniz. 

Sizler ülkemiz üzerinde oynanan oyunları gördünüz. Biz buradayız dediniz. 

Siz o sandıklara eski Türkiye'nin kaosunu gömdünüz. 780 bin kilometrekarenin tamanında oyları artırarak AK Parti'ye tek başına iş başına dediniz. 

"SEHERLE BİRLİKTE İŞ BAŞINA DİYORUZ"

Milletimizin talimatı başımızın üstündedir. Seherle birlikte iş başına diyoruz. Allah sizlerden razı olsun. Türkiye 7 Haziran'da seçimlerden sonra bir dizi komplonun hedefi haline geldi. 

Ne olursa olsun Türkiye'yi 2023 hedeflerine götüreceğiz dedik. AK Parti'nin tek bir derdi vardır, Türkiye'yi daha istikrarlı bir hale getirmek. 

Herkesin hukuku güvence altındadır. Türkiye daha güzel, daha muktedir olacaktır. Türkiye gelişmeye devam edecektir. Herkese minnet ve şükranlarımızı bir kez daha ifade etmek istiyorum. 

Türkiye'yi her türlü gerilimden çıkaracağız. Coşkuyu vakarla yaşayacaksınız. 

"VERDİKLERİ MESAJ 4 YILDA YÖNETİME YANSIYACAKTIR"

İnşallah gelecek seçimde AK Parti'ye oy verecek olan seçmenlerimize de selamlarımı iletiriyorum. Bugün bu seçimde yenilen yoktur. Bu seçimde Türkiye kazanmıştır. Demokrasimiz kazanmıştır. Verdikleri mesaj önümüzdeki 4 yılda yönetime yansıyacaktır. 

7 Haziran'dan buradaydık. Türkiye'yi hükümetsiz bırakmayacağız demiştim. Bizler hep buradayız. Daha nice zaferleri kutlayacağız. Gereğini yapacağız dedik. Türkiye bu sonuçla birlikte ayaklarına vurulmak istenen prangalardan kurtulmuştur. 

Milletin iradesine ipotek koymak isteyenler hak ettikleri cevabı milletten almışlardır. Kazanan gençlerdir. 

Bizler de seymenlerle gurur duyuyoruz. Bugünün kazananı yoksullardır. Bugün sadece AK Parti değil, bütün Türkiye kazanmıştır. Geleceğimiz, umudumuz kazanmıştır. 

"HİÇ MERAK ETMEYİN, BİZ MESAJINIZI ALDIK"

Bu aziz millet her türlü kutuplaşmaya noktayı koymuş, bütün soru işaretlerini bir oyla sona erdirmiştir. Hiç merak etmeyin biz mesajınızı aldık. AK Parti bugünden sonra da toplumun her kesimini kucaklamaya devam edecektir. 

Biz sevgi tohumları ekmeye geldik. Kimse son 13 yılda kazanılan haklardan geri adım atılacağını zannetmesin. 

"BUGÜN 2002 DEVRİMİNİN TESCİL EDİLMESİDİR"

Özgürlüğü güvenliğe asla feda etmeyeceğiz. Yeni Türkiye'yi hep birlikte inşa edeceğiz. Bütün vatandaşlarımızın can ve mal güvenliği, düşünce ve inanç özgürlüğü bizim emanetimizdir. Bu yolda koşmaya devam edeceğiz. Hz. Mevlana'nın dediği gibi bugün yeni bir gündür. Bugün 2002 devriminin tescil edilmesidir. 

Eski Türkiye bir daha geri gelmemek üzere yerin 7 kat altına gömülmüştür. Yeni Türkiye'nin inşa süreci 1 Kasım 2015 tarihinde başlamıştır. 

Terör siyaseti diz çökmüştür. Hayır siyaseti yenilgiye uğratılmıştır. 4 milyonu aşkın oyla bizi destekleyen bütün yeni seçmenlerimize teşekkür ediyorum. AK Parti saflarına katılan bütün seçmenlerimize bir kez daha minnetlerimi sunuyorum. Bugün Türkiye siyaseti kazanmıştır. 

Bugünkü sistemin Türkiye'nin ihtiyaçlarını karşılaşamadığı apaçık ortadadır. 

Henüz yorum yapılmamış.

* İşaretli tüm alanları doldurunuz.