Sosyal Medya

Coğrafyamız

Kobani'de 2 patlama: 5 YPG'li öldü

Şanlıurfa Suruç'taki patlamadan hemen sonra IŞİD, Kobani'ye IŞİD iki bombamlı saldırı düzenledi. Patlamalarda 5 YPG'linin öldüğü, çok sayıda yaralananın olduğu belirtildi.Suruç'tan sonra bir patlama da sınırın diğer tarafındaki Kobani'de meydana geldi. 

Conflict News sitesi, saldırının Kobani'de bulunan YPG karargahına gerçekleştirilmiş olabileceğini bildirdi.

Kobani'de bulunan Fırat Haber Ajansı'ndan gazeteci Sedat Sur, saldırıyı sosyal medya üzerinden bildirdi. Sur, "Kobani'de bulunduğumuz binaya bombalı saldırı oldu. Araç patladı. İyiyiz" şeklinde bir tweet attı.HDP'li yetkililer ise, Kobani'deki patlamanın saldırı değil kaza olduğunu öne sürdü.

Kobani'deki saldırıdan gelen ilk fotoğraf.Kobani ve Suruç merkezleri arasındaki mesafe sadece 23 kilometre.

 

Rudaw'ın haberine göre IŞİD öğle saatlerinde Halep yolu üzerindeki Mihemed Dirre Okulu yakınındaki Halk Savunma Birlikleri'nin (YPG) kontrol noktasına intihar saldırısı gerçekleştirdiğini bildirdi. Aracın önceden fark edilerek infilak ettirildiği saldırıda, 2 YPG'linin öldüğü belirtildi.
Diğer patlamada, IŞİD'den kalan silah ve araçların konulduğu bir evin bahçesinde meydana geldi. Bahçedeki mayın ya da bombalardan birinin patlaması sonucu meydana geldiği tahmin edilen patlama, saat 12.50 sıralarında gerçekleşti.

 

Olayda, sözkonusu noktayı korumakla görevli 3 YPG'linin hayatını kaybettiği kaydedildi. İki patlamada da yaralananlar olduğu bilgisi gelirken, sayı netleştirilemedi.

Henüz yorum yapılmamış.

* İşaretli tüm alanları doldurunuz.