Sosyal Medya

Güncel

Kürt’ün Kürt’e ihaneti

7 Haziran seçimlerine Türkiye partisi olma iddiasıyla hazırlandığını öne süren HDP’liler, DHKP-C’lilerle birlik olup gay ve lezbiyenler eşliğinde, ellerine yüz binlerce Müslüman Kürt’ün kanı bulaşan Ermenilere destek mitingi düzenlediler. Kızılay Meydanı’nda HDP ve DHKP-C’lilerin yaptığı Ermenilere destek mitinginde “Ermeni soykırımı tanınsın” pankartları taşınarak Ermeni Diasporası’na şirinlik yapıldı. Birçok devlet adamının da katılımıyla bütün devlet erkanı ve millet Çanakkale’de Gelibolu Zaferi’nin 100. yılını kutlarken, Türkiye partisi olduğunu iddia eden HDP ise Başkent Ankara’da gay ve lezbiyenlerin de katıldığı “Ermeni soykırımına destek” mitingi yaptı.  7 Haziran seçimlerine Türkiye partisi olma iddiasıyla hazırlandığını öne süren HDP’liler, DHKP-C’lilerle birlik olup gay ve lezbiyenler eşliğinde, ellerine yüz binlerce Müslüman Kürt’ün kanı bulaşan Ermenilere destek mitingi düzenlediler. Kızılay Meydanı’nda HDP ve DHKP-C’lilerin yaptığı Ermenilere destek mitinginde “Ermeni soykırımı tanınsın” pankartları taşınarak Ermeni Diasporası’na şirinlik yapıldı. 

HDP HANGİ YÜZLE KATLEDİLEN KÜRTLERDEN OY İSTEYECEK

HDP’nin Ermeni’ye destek mitingini Yeni Akit’e değerlendiren AK Parti Adıyaman Milletvekili Mehmet Metiner, “Selahattin Demirtaş Ermenilerden özür dilemeyi bıraksın da ilk önce Kürt halkından özür dilesin. Ermenilerin katlettiği Müslümanlardan çoğu Kürt. Ermenici tavırlarla katledilen Müslüman Kürtlerin torunlarında hangi yüzle oy isteyecek. Demirtaş, PKK’nın vahşetinden ve mezaliminden dolayı memleketini terk eden Kürt halkından özür dilesin.” dedi.   

OLSA OLSA ERMENİSTAN PARTİSİ OLUR

Ermeni mezaliminde hayatını kaybedenlerin birçoğunun Müslüman Kürtler olmasına rağmen, HDP’nin utanmadan kendi halkını katledenlere destek mitingi yaptığına dikkat çeken Metiner, “HDP bu yaklaşımıyla olsa olsa Ermenistan partisi olur. Bunların Kürtlerin hakkıyla hukukuyla bir işleri yok. Bunlar celladına aşık maktul gibiler. HDP’nin mitingine en çok sevinen Ermeni Diasporası olmuştur herhalde. Millet Çanakkale’de kurtuluş zaferini kutlarken, bunlar kalkmış Ermenilerin sözde soykırım yalanlarına destek veriyor. Yazıklar olsun onlara” diye konuştu.

Yeni Akit’e konuşan Araştırmacı ve Tarihçi Mehmet Yıldız, “HDP’lerin yapmış olduğu seçim beyannamesinde Lezbiyenlerin hakkını savunduğu kadar Kürt Halkının hakkını savunmadığı apaçık ortada. Seçim beyannamesine baktığımız zaman ‘Bu perhiz bu ne lahana turşusu’ denilecek bir durum ortaya çıkıyor. Getirdikleri noktaya bakıldığında ise bunların derdinin ne olduğu belli oluyor. Bu parti milletin sözcülüğünü değil tamamen yabancıların ve bazı güçlerin taşeronluğu ve tetikçiliğini yapıyor.” diye konuştu.

HDP KÜRT HALKININ TARİHİNİ BİLMİYOR

Yeni Akit’e konuşan Hüsamettin Korkutata ise “HDP’liler Kürt halkının tarihi iyi anlamıyorlar. Bu çok yanlış bir şeydir. HDP’ye ben Bingöl’deki tarihi bir belge ile cevap vereceğim. 1895 yılında bir Ermeni yurt dışından Osmanlı’ya telgraf çekiyor. Telgrafın içerisinde, Bingöl Cebabsur’daki köyümüzün etrafını oradaki halk sardı, insanlar öldü. Biz Şıh Eyüp Efendi’ye iltica ettik o bizi kurtardı ve hiç kimse bize karışmadı. Biz oradan kurtulduktan sonra buraya geldik. Mallarımızı iade ederseniz biz geri döneriz. Bizi Şıh Eyüp Efendi korumuştur ve bizi kimse dokunamamıştır.’ demişler. Böyle bir anlayıştan nasıl soykırım çıkartılabilir anlamak mümkün değildir. 

O ZAMAN “SOYKIRIMI KÜRTLER YAPTI” DERLER ADAMA

“Soykırım yapıldığı kabul edilirse o zaman bunun faturasının Kürtlere çıkartılması lazım. Çünkü o dönem Ermeniler’in yoğun olarak yaşadıkları yer Doğu ve Güneydoğu. Böyle bir şey söz konusu olursa Kürtler soykırım yapmış olur. Ama böyle bir şeyi de kabul edemeyiz. 

Bazı olaylar olmuştur ama ‘Soykırım’ denen şey bir insanın kökünü kazımak anlamındadır. Ne Ermeniler yok olmuştur ne de onları yok edecek kavim asla bu topraklarda yetişmiştir. Bir kimsenin hakkını savunmak için o kişinin gönlüne girmek lazımdır. HDP Kürtlerin tek temsilcisi değildir. Bu sürecin muhatabı bütün Türkiye’dir. Bu barışın önünde kimse duramaz. Engel çıkarmaya kalkanlar altında kalır.” açıklamasında bulundu.

Yeni Akit

Henüz yorum yapılmamış.

* İşaretli tüm alanları doldurunuz.