Sosyal Medya

Güncel

Asıl soykırım Müslüman’a

Papa’nın açıklamalarına tepkiler sürerken, tarihçiler ve akademisyenler, asıl soykırıma uğrayanların Ermeniler değil, Türk ve Kürt Müslümanlar olduğunu belirtiyorlar. Prof. Dr. Mustafa Sıtkı Bilgin, “10 yıl boyunca İngiliz arşivlerini araştırdım, hiçbir belgede Ermeni katliamı yok. Aksine çoğu belgede, Ermenilerin Müslümanları katlettiklerini gördüm” dedi. Ermeni konusunda yaptığı araştırmalarıyla ünlü Uluslararası İlişkiler ve Stratejik Araştırmalar Enstitüsü (ULİSA) Müdürü Prof. Dr. Mustafa Sıtkı Bilgin, Papa Francesko’nun sözde Ermeni soykırımını destekleyen çıkışına karşı Yeni Akit’e çarpıcı açıklamalarda bulundu. Bilgin, “İngiliz arşiv kaynaklarının bile yalanladığı sözde Ermeni soykırımı hakkında Papa’nın kesin bilgi sahibiymiş gibi konuşması, Türkiye’yi karalamaktan ve İslamofobiyi artırmaktan başka bir amaca hizmet etmiyor” dedi.

PAPALIK ULUSLARARASI SİYASETİN MAŞASI OLMUŞ

Uluslararası güçlerin Papalığı bir maşa olarak kullandığına dikkat çeken Bilgin, “Durduk yerde, Papalığın kendi alanıyla hiçbir yetkisi ve alakası yokken ve elinde hiçbir delil olmamasına rağmen, Ermeni meselesini ortaya koyması Batılıların Müslümanlara karşı olan husumetini artırmaktan başka bir durum değil. Papa’nın böyle bir açıklama yapma yetkisi ve sorumluğu yok. Bu konu tarihçilerin işidir. Papa şu andaki kıyafetiyle ve konumuyla uluslararası siyaseti yönlendiren güçlerin figüranı pozisyonuna sokulmuş” dedi.

PAPA HAÇLI RUHUNU HORTLATMAYA ÇALIŞIYOR

Papa’nın Ermenileri destekleyen sözde soykırım açıklamasının İslamafobiyi daha artıracağına dikkat çeken Bilgin, “Papa’nın Türkiye’yi ve Müslümanları hedef alan spekülatif açıklamalarının hiçbir dayanağı ve delili yok. Bu tür açıklamaların diğer bir amacı Müslümanlara karşı olan İslamofobiyi daha da artırmaktır. Papa, bu açıklamasıyla yangına körükle, benzinle gidiyor. Papa’nın böyle pervasızca bir açıklama yapması ancak haçlı ruhunun yeniden hortlatılmasına hizmet eder” ifadelerini kullandı.

İNGİLİZ BELGELERİ BİLE ERMENİLERİ YALANLIYOR

Ermeni konusunda 20 yıldır Osmanlı, İngiliz ve Ermeni arşivlerinde araştırma yaptığını kaydeden Bilgin, “Ermeni konusunda İngiliz Arşivlerini en çok araştırmış kişiyim. 10 sene İngiliz Arşivlerinde çalıştım, Ermeni konusu ve başka konularda 8 buçuk milyon belgeyi araştırdım. Yaptığım araştırmaların hiçbirisinde Ermeni katliamına denk gelmedim. Aksine çoğu belgede Ermenilerin Doğu’da Müslümanları katlettiklerinin kayıt altına alınmış olduğunu gördüm. Bunu birçok İngiliz tarihçi çoğu kaynakta dile getirmiş” şeklinde konuştu. 
  
MÜSLÜMANLARI VAHŞİCE KATLETTİLER

Katolik dünyasının ruhani lideri Papa’ya tepkiler devam ederken, sözde Ermeni soykırımı hakkında önemli çalışmaları bulunan Atatürk Fakültesi Fen Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü Öğretim Üyelerinden Yrd. Doç. Gürsoy Solmaz, Akit’in sorularını cevaplandırdı. Solmaz, “Soykırıma uğrayanlar Türk ve Kürd’ü ile Müslümanlar olmuştur. İnsanlarımızı özellikle camilerde katletmişlerdir” diye konuştu.

SOYKIRIM VAR!

Yrd. Doç. Gürsoy Solmaz, Çanakkale’de sanılmasın ki Osmanlı İngiliz savaşı oldu. Oradaki Hilal Haç kavgasıydı. Papa’nın yaptığı da budur. Hocalı’da Müslümanlara uygulanan Ermeni soykırımcılığını gündeme getiren kaç kişi var? Ben Sarıkamışlıyım. Benim memleketimde, Ermenilerin yaptığı soykırıma muhatap olmayan tek bir aile yoktur. Evet soykırım var, Müslümanlar, Kürt ve Türk’ü ile soykırıma muhatap olmuştur” dedi.

TÜRK KÜRT AYIRT ETMEDEN SOYKIRIMA TÂBİ TUTTULAR!

Solmaz şöyle devam etti; “Kürt kardeşlerimiz çok iyi bilir ki, Ermeniler Türk Kürt ayrımı yapmamışlardır Anadolu insanını katlederken. Müslüman mı, katletmişlerdir. Ermenilerin Müslümanlara yaptığı soykırımları belgeleyen üç kitap çalışmam var. Bütün kuşaklarla görüştüm. Olayları bizzat yaşayanlarla görüştüm. İnsanımızı camilerde katlettiler. Olayları anlatırken, acıdan bayılanlar oldu. Ermeni, insanımızı niçin özellikle camide katlediyor? Müslüman olduğu için.  Ermenilerin Büyük Ermenistan haritasında bugün Kürt kardeşlerimizin yoğun olarak yaşadığı yerler var. Onlar Türk’e de Kürt’e de aynı derecede kin duyarlar. Çünkü meseleleri İslam’dır.” Solmaz, Ermenilerin Müslümanlara insanlık dışı, vahşet sınırlarını zorlayan her türlü işkenceyi yaptıklarını söyledi.

Yeni Akit

Henüz yorum yapılmamış.

* İşaretli tüm alanları doldurunuz.