Sosyal Medya

Dünya

Kandırıldık artık bıktım

22 Mart’ta beyaz bayrak kaldırarak Azerbaycan tarafına geçen ve bütün askerleri Azerbaycan tarafına geçmeye davet eden Ermeni asker Grigoryan, “Yöneticilerimiz kendi çıkarları için bizi ölüme gönderiyor. Ben bu anlamsız savaştan bıktım ve ölmek istemiyorum” dediErmenistan-Azerbaycan cephe hattını geçip gönüllü olarak Azerbaycan’a sığınan 24 yaşındaki Ermeni asker Andranik Grigoryan, arkadaşlarına silah bırakarak Azerbaycan tarafına geçme çağrısında bulundu. Grigoryan, bu zamana kadar Ermeni yöneticiler tarafından kandırıldıklarını belirterek, “Ben bu anlamsız savaştan bıktım ve ölmek istemiyorum” dedi.

ASKERLERE ÇAĞRIDA BULUNDU

Azerbaycan Savunma Bakanlığı’nın paylaştığı görüntülerde Andranik Grigoryan, komutanlarının askerlere iyi bakmadığını ve kötü davrandığını kaydetti. Bu nedenle Azerbaycan tarafına geçtiğini kaydeden Grigoryan, şunları söyledi: “Burada askerlere nasıl davranıldığının şahidi oldum. Bütün askerleri Azerbaycan tarafına geçmeye davet ediyorum.”

BUNCA ZAMAN KANDIRILMIŞIZ

Azerbaycanlıların savaş istemediğini anladığını ifade eden Grigoryan, “Yöneticilerimiz bizi kandırıyor ve kendi çıkarları için bizleri ölüme gönderiyor. Bu anlamsız savaştan bıktım, ölmek istemiyorum. Asker ebeveynlerini, anneleri, bacıları Azerbaycan’a geçmeye davet ediyorum. Buraya geçmenin tek nedeni var. Ölmek değil, yaşamak” diye konuştu.

Henüz yorum yapılmamış.

* İşaretli tüm alanları doldurunuz.