Sosyal Medya

Coğrafyamız

Bu apacık savaş ilanı

İsrail Dışişleri Bakanı Liberman’ın “Bize karşı olanların başını baltayla kesmek lazım” şeklindeki sözlerinin apaçık bir savaş ilanı olduğunu kaydeden Raid Salah, bunları seçime dönük sözler olarak niteledi1948 Filistin İslami Hareketi’nin lideri Raid Salah, İsrail Dışişleri Bakanı Avigdor Liberman’ın son açıklamaları ve İsrail’deki genel seçimine ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Liberman’ın Filistinliler için sarfettiği “Bize karşı olanların başını baltayla kesmek lazım” şeklindeki sözlerin savaş ilanı niteliğinde olduğunu belirten Salah, “İfadeleri Hz. Muhammed’e, İslam ümmetine, Arap alemine ve Filistin halkına savaş ilanı niteliğindedir” dedi.

Liberman’DAN DA bu BEKLENİR

Liberman’ın açıklamalarının seçime yönelik olduğunu dile getiren Raid Salah, “Bu sözleri kendisini bekleyen yenilgiden kurtulma adına ettiğini sanıyorum. Saldırmadığı taraf kalmadı. Liberman aslında uzun zamandır Hareketimizi dağıtmakla tehdit ediyordu. Liberman kim? Gece kulübünün önünde bir korumaydı. Onun kültürü ancak bu kadar. O nedenle bu ifadeler ancak öyle birinden çıkar.”

MESCİD-İ AKSA TEHLİKE ALTINDA

Yeni hükümetin nasıl şekilleneceğini tahmin etmenin zor; ancak yine Binyamin Netanyahu başkanlığında kurulacağını düşündüklerini kaydeden Salah, Mescid-i Aksa’ya yönelik tehdite karşı uluslararası topluma güvenmediklerini belirterek, “Allah’a tevekkül ederek, kendimize güveniyoruz. Yeni hükümetin Mescid-i Aksa’ya karşı gerçekten tehlikeli adımlar atacağını tahmin ediyoruz” dedi.

KEYFİ GÖZALTILARA BİR YENİSİ EKLENDİ

İsrail askerleri dün, Batı Yaka’nın Nebi Salih kentinde Filistinlilerin evlerine baskın düzenleyerek 4, El-Halil kentinde de 4 olmak üzere 8 Filistinliyi gözaltına aldı. Siyonist askerler, baskınlara tepki gösteren Filistinlilere göz yaşartıcı gaz ve plastik mermi ile müdahale etti. Müdahale sırasında bazı Filistinliler boğulma tehlikesi atlattı. Öte yandan; 7 Ekim 2008’de İsrail askerlerinin açtığı ateş sonucu karnından yaralanan 45 yaşındaki Ömer Sabah dün hayatını kaybetti.

Henüz yorum yapılmamış.

* İşaretli tüm alanları doldurunuz.