Sosyal Medya

Güncel

Davutoğlu'dan KDV müjdesi

Başbakan Davutoğlu Tekirdağ'da, AK Parti Kongresi'nde "Önümüzdeki Bakanlar Kurulu'na kararnameyi getireceğiz. Pirincin KDV oranını yüzde 8'den yüzde 1'e düşürüyoruz. Tekirdağ'ın, Trakya'nın bu müjdeyi beklediğini biliyorum" dedi.Davutoğlu'nun konuşmasından satır başları şöyle:

- Kim ne derse desin, Türkiye, Avrupa tarihinin bir parçasıdır ve Avrupa geleceğinin de bir parçası olacaktır. Hem değerlerimizi koruyacağız, hem de Avrupa ile birlikte bütünleşmenin kararlı yürüyüşüne devam edeceğiz. Geçen hafta Paris'te dünya lideriyle birlikte yürürken sadece teröre karşı yürümedik, Avrupa'daki yabancı düşmanlığına karşı, Avrupa'da yükselen ırkçılığa karşı sesimizi yükselttik

12 yılda Türkiye'de özgür düşünce devrimi yaşandı

- Biz zülme karşı sessiz kalmış bir neslin devamı değil dünyanın her yerine adalet götürmüş bütün din ve inançlara özgürce yaşama hakkı tanımış bir neslin evlatlarıyız. Avrupa'da yüzlerce camiye saldırı yapanlar gelsinler Rumeli'den ders alsınlar. Ak Parti'yi eleştirmeye kalkanlar sanki AK Parti farklı düşüncelere açık değilmiş gibi son 12 yıl için Türkiye'de özgür bir düşünce devrimi yaşandığının farkında değiller. Her kapıya gidip 12 yıllık özgürlük mücadelemeizi anlatacaksınız. Tırakya hiçbir zaman CHP'nin tek parti zihniyetine tabi olmadı. Biz cumhuriyetçiyiz CHP gibi sadece adıyla değil emekle cumhuriyetçiyiz. Cumhuriyetçilik cumhuriyeti yükseltmekle olur.

Kapalı kapılar ardında ne planladınız?

-Türkiye'de her darbenin ya yanında ya önünde CHP oldu. 

- Kimse demokrasi sınavından kaçamaz. Kılıçdaroğlu'na soruyorum kendi partisinden sordular 12 soru bu paralel çete ile ne planladınız?

- Cumhuriyet Halk Partisi'nin cumhuriyetçiliği cumhurla ilgili değildir. Belki bir gazeteyle ilgilidir. Olabilir. Cumhuriyet gazetesi ile ilgili olabilir. Ama cumhurla ilgili değildir, cumhuriyetle ilgili değildir. Dikkat edin, o gazete Peygamber efendimize hakaret ima eden karikatürleri bastığında yanında Kılıçdaroğlu vardı, cumhur yoktu. Ama Kılıçdaroğlu o hakaretlerin yanında durdu, arkasında durdu. İşte biz buradan sesleniyoruz. Her türlü basın özgürlüğü ülkemizde teminat altındadır. Her türlü teröre karşı da her türlü güvence alacağız. Ama milletin değerlerine, hele 1,5 milyar Müslümanın alemlere rahmet olarak gördüğü Hazreti Peygambere hakaret edilmesine izin vermedik, izin vermeyeceğiz

- Cumhuriyetin en yüksek makamına liderimizi bir AK Partiliyi aday gösterdik peki CHP kendi adayını gösterebildi mi? Gösteremezler çünkü milletten onay alamayacaklarını bilirler. Cumhuriyetçilik Türkiye'nin her bir metre karesinde yapıldığında cumhuriyetçiliktir. 

- Kapalı kapılar ardından Türk demokrasisine karşı bu paralel çeteyle ne planladınız? Çıkın açıklayın. Hem Cumhuriyetçilik iddiasında bulunacaksınız, hem de dinimizi istismar eden hayır hasenat peşinde olan vatandaşlarımızın iyi niyetini istismar ederek, Türkiye'de bürokrasi üzerinden darbe yapmak isteyen bir çeteyle beraber hareket edeceksiniz. İşte bunların cumhuriyetçiliği bu kadar

- 12 yıl öncesi Türkiye'yi düşünün camilerin ahır haline getirildiği döneme değil 12 yıl öncesine. Devleti o hale düşürmüşlerdi ki bir IMF memuru gelir neredeyse başbakana emir verirdi. 12 yıl içinde bırakın IMF'den borç almayı IMF 5 milyar dolar borç veren bir ülke olduk. İşte cumhuriyetçilik budur. 

Milli savaş uçağı 2023'te havada

- Geçen hafta Savunma Sanayi İcra Komitesi Toplantısı'nı yatık orada ilk milli uçak için ön tasarım aşamasına geçilmesi kararı alındı 2023'te ilk milli savaş uçağımız uçacak. Şimdi size soruyorum gerçek cumhuriyetçi parti kimdir. Bunu her yerde anlatacaksınız. 2002'de DSP, MHP'nin olduğu dönemde esnaf başbakan önünde yazarkasa kırmıştı. Geçen hafta Ankara'da esnaflarla bir araya geldik onlara dedimki esnaflık demek bu milletin ahlak abidesi demektir. Bütün esanaflarımızı burdan bir kez daha selamladık. Onlara bazı müjdeler verdik. Kaybolmaya yüz tutmuş mesleklere verilen kredilerden faiz alınmayacak. Yeni dükkan açmış esnaflara da bir yıl faizsiz kredi veriyoruz. Esnafımıza ayırdığımız 650 milyon doları 750 milyon dolara çıkardık. Yazarkasa kırılan Türkiye'den bu duruma geldik. 

- CHP Şişli'deki siyaset ahlakı Tekirdağ'daki hizmetiyle Türkiye yönetimine talip oluyorsa Allah bu millete kolaylık versin. 

KDV müjdesi

- Bu kıyı efsanesini yıkacağız AK Parti'nin hizmet anlayışını en iyi Tekirdağlılar anlar. 12 yılda Tekirdağ'a 8 milyar yatırım yaptık. 

- Esas büyük projemiz Halkalı Kapıkule arasında yüksek hızlı treni yapıyoruz. 

- Tırakya gelişim projesini başlatıyoruz. Tekirdağ, Tırakya'yı Avrupa'nın en bereketli tarım havzası haline getireceğiz. 

- Önümüzdeki Bakanlar Kurulu'na kararnameyi getireceğiz. Pirincin KDV oranını yüzde 8'den yüzde 1'e düşürüyoruz. Tekirdağ'ın, Trakya'nın bu müjdeyi beklediğini biliyorum

Henüz yorum yapılmamış.

* İşaretli tüm alanları doldurunuz.