Sosyal Medya

Güncel

Halay başı Davutoğlu

Osmaniye'de Yörük çadırını ziyaret eden Başbakan Davutoğlu, Yörük kıyafeti ile pilavının pişirildiği kazanın başına geçti ve halay çekti.Çeşitli programlara katılmak üzere Osmaniye'de bulunan Başbakan Ahmet Davutoğlu, Yörük çadırını ziyaret etti.

Davutoğlu kendisini bekleyen ve sevgi gösterilerinde bulunan vatandaşları selamladı.

Osmaniye Valisi Kerem Al, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu, Hoca Ahmet Yesevi Konfederasyonu Genel Başkanı İsmail Demirdüzen, Çukurova Yörük Türkmen Dernekleri Federasyonu Genel Başkanı Zekeriya Hakan Karataşlı ve Yörük dernekleri temsilcileri tarafından karşılanan Başbakan Davutoğlu, vatandaşları selamladıktan sonra, kendisine giydirilen geleneksel Yörük kıyafeti ile pilavının pişirildiği kazanın başına geçti.

Davutoğlu daha sonra vatandaşlarla birlikte halay çekti.

"Allah bu yüce davayı bize sürdürmeyi nasip etsin"

Yörük obalarıyla, Yörüklerle birlikte olmaktan her zaman büyük mutluluk duyduğunu ifade eden Başbakan Davutoğlu, konuşmasına şöyle devam etti:

''Vakitler hayrola, şerler defola, Horasan erenleri şahidimiz ola, Allah Yesevi'nin yolundan ayırmasın. Horasan'dan buraya gelen atalarımızın bu yüce davasını sürdürmeyi bize nasip eylesin. Yörük obalarının çırasını söndürmesin, daima meşalesini yüksek tutsun, al bayrağını hep zirvelerde tutsun. Dünyanın hiç bir yerinde Türkmen obalarına zillet göstermesin. Zillet gösterecek olanlara ders vermeyi bize nasip etsin. İşte duaların en güzeli... Allah devletimize ve milletimize zeval vermesin. Ne zaman ki Yörük obaları ayaktadır, bu devlet bu millet ayaktadır. Allah sizden razı olsun. Ne güzel, aşımızı, kazanımızı kaynattık. Çıramızı yaktık. Allah hepimizi bu yolda daim eylesin. Hoca Ahmet Yesevi'nin yolundan bir zerre, bir an dahi bizi ayırmasın. Nerede Yörük obası varsa onlara selam olsun. Yörük obaları bu davanın hep öncüleri oldu, hep öncüleri olmaya devam edecek. Sizinle birlikte olmaktan gurur duydum. Döndüğünüzde obalarınıza selam edin. Allah sizden razı olsun.''

 

 

Henüz yorum yapılmamış.

* İşaretli tüm alanları doldurunuz.