Sosyal Medya

Güncel

MHP'den BBP ittifakı iddialarına yalanlama!

MHP ile BBP arasında seçim ittifakı ile ilgili haberlere MHP’den açıklama geldi.MHP ile BBP arasında 2015 seçimleri için ittifak yapılacağı haberlerine MHP’den yalanlama geldi.
İlgili haberlerde, MHP ile BBP’nin, AK Parti’nin yükselen oyları karşısında 2015 seçimleri için ittifak girişimi içine gireceği ve bununla bir Milliyetçi Cephe oluşturulacağı iddia edilmişti.

Yine ittifak çerçevesinde hedeflenen amacın Milliyetçi oyların bölünmemesi üzerine kurulduğu ve MHP’nin de olumlu baktığı haberde yer almıştı. Seçimlerde ise bu ittifakın BBP genel başkanı Mustafa Destici’yle beraber 3 partilinin seçilecek yerlerden milletvekili adayı yapılmasının planlandığı belirtildi.


MHP YÖNETİMİ DOĞRULAMADI

İddialarla ilgili olarak AjansHaber’e konuşan MHP Başkanlık Divanı Üyesi, Hukuk ve Seçim İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Merkez Yönetim Kurulu Üyesi Oktay Öztürk, böyle bir girişimin programda bulunmadığını ve ilk kez duyduğunu söyledi.

“GÜNDEMİMİZDE YOK, BEN DE SİZDEN DUYUYORUM”

İşte Oktay Öztürk’ün o açıklamaları:

İlk defa sizden duyuyorum. Gündemimize gelmemiş bir konu hakkında ne söyleyebilirim ki. Böyle bir girişim yok gündemimizde, önümüze de gelmedi. Öyle bir konu gündeme geldiği vakit yetkili kurumlarımızla oturur konuşuruz. Değerlendirmeye alınır mı alınmaz mı orada karar verilir. Şu anda gündemimizde öyle bir şey yok. Ben de sizden duyuyorum.KAYNAK: AjansHaber

Henüz yorum yapılmamış.

* İşaretli tüm alanları doldurunuz.