Sosyal Medya

Güncel

Haram para yaramadı

Milli Piyango biletine 50 yıl önce büyük ikramiye çıktığını söyleyen Ahmet Sarı, parası tükenince eşinden ayrıldığını ve yaşlılık günlerini Denizli`deki bir huzurevinde geçirmek zorunda kaldığını anlattı.82 yaşındaki Ahmet Sarı, aldığı çeyrek bilete 1964 yıl başı çekilişinde büyük ikramiye çıktığını belirtti. Kazandığı parayla lüks bir yaşam sürdüğünü anlatan Sarı; parasının tükendiğini, bir süre sonra da maddi sıkıntı yaşamaya başladığını ve eşinden de ayrıldığını ifade etti. 

Ailesine iyi bir hayat sunmak istediğini ve 50 yıl önce de güzel bir hayatı olduğunu, şimdi ise Denizli`deki bir huzurevinde yaşlılığını geçirmek zorunda kaldığını söyleyen Sarı, şöyle konuştu: 

"Piyangoda bana 10 bin lira düştü. Tüm parayı ben almadım yani. O parayla hayvancılık yaptım. Koyun aldım. Aileme iyi bir hayat sunmak istedim. Daha sonraki yıllarda maalesef param bitti. Para da bitince geçimsizlikler olmaya başladı, eşimden boşandım. Hiç param kalmadı, bakıma muhtaç oldum. Torunum beni huzur evine getirdi. Bana dışarıda kimse bakmadı. Ben de 4 yıldır buradayım. Şimdi sadece yaşlılık parası alıyorum. Bize burada çok iyi bakıyorlar. Hayatımdan memnunum."

Henüz yorum yapılmamış.

* İşaretli tüm alanları doldurunuz.