Sosyal Medya

Coğrafyamız

El-Mısri: “Esirleri Kurtarmak İçin Yeni Esir Değişimi Anlaşmaları Yapacağız”

Düşmana taleplerini kabul ettirecek kartlara sahip olduklarını belirten El-Mısri: “Esirleri Kurtarmak İçin Yeni Esir Değişimi Anlaşmaları Yapacağız”İslamî Direniş Hareketi (Hamas) liderlerinden Muşir El-Mısri, Filistin halkının Yenilmiş Ekin Savaşı'nda esir alınan Siyonist askerlere karşılık Filistinli esirlerin serbest bırakılması için yeni bir Özgürlerin Vefası esir takasını yaşayacağını duyurdu.

Gazze’nin kuzeyinde Er-Rıdvan Birliği şehitleri için dün akşam (26 Eylül Cuma) düzenlenen etkinlikte bir konuşma yapan El-Mısri, dolaylı olarak sürdürülen müzakerelerde mümkün olan sayıda esiri kurtarmak için yeni bir esir takası anlaşması yapacaklarını belirterek, direnişin şehitlerin kanına vefalı davranmaya ve esirlerin imdadına koşmaya devam edeceğini söyledi.

Hamas’ın Filistin halkının bütün taleplerini kabul ettirinceye kadar düşmanla dolaylı görüşmeleri sürdüreceğine dikkat çeken El-Mısri, Hamas ile diğer hareketlerin işgalciye bu konudaki taleplerini kabul ettirme kartlarına sahip olduklarını yineledi.

Yaptığı konuşmada Yenilmiş Ekin Savaşı'na da değinen El-Mısri şunları söyledi: “İşgal rejimi bu savaşta bütün şehirlere yağmur gibi yağan füzeler nedeniyle hiçbir amacını gerçekleştiremedi. Tüneller son dakikalara kadar aktif olarak iş gördü. Savaş, düşman hattının arkasına taşındı. Tabii yeni bir savaş olursa kuşkusuz çok farklı olacak. Bu kez savaş Gazze’de değil, Askalan ve En-Nakab’ta olacak ve Kudüs’e doğru kayacak.”

Henüz yorum yapılmamış.

* İşaretli tüm alanları doldurunuz.