Sosyal Medya

Güncel

Yetimler yolunuzu gözler

Son Gazze saldırısı sırasında İsrail tarafından katledilen yetim kız Şerin’in kardeşleri sahip çıkılmayı bekliyor.Son Gazze saldırısında İsrail tarafından katledilen Şerin İyad’ın kardeşleri Türkiyeli hayırseverlerin kendilerine sahip çıkmalarını bekliyor. 

Cansuyu Yardımlaşma Derneği’nin aracılığı ile Ankara’dan Mustafa Nuri Zayıf’ın sponsor olduğu Şerin İyad 2 Binden fazla Gazze’linin katledildiği savaş esnasında evinin vurulması sonucu hayatını kaybetmişti.

YETİM ÇOCUĞU KATLETTİLER

Cansuyu Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’nin Gazze’de sahip çıktığı binlerce yetimden biri olan Şerin İyad’ın geride bıraktığı kardeşleri ve arkadaşları Türkiyeli hayırseverlerin yardımlarını bekliyor. Şerin, bombardımanın devam ettiği günlerde İsrail uçaklarının attığı bombalar sonucu evinde şehit olmuştu. Şerin İyad’ın şehit olduğu aynı saldırıda halası Nesrin İyad da vurulmuştu.

 ÖZ EVLADIMIZI KAYBETTİK

17 Kasım 1996 doğumlu ve 18 yaşında şehit olan Nesrin İyad’ın masraflarını karşılayan Mustafa Nuri Zayıf ise yaptığı değerlendirmede şunları söyledi; “Şehide Şerin İyad ile bizi Cansuyu tanıştırdı. Yetim kızımız, ailemizin bir parçası olmuştu. Ne yazık ki katil İsrail birbirimizden ayırdı. Nasıl bir anne evladını kaybettiğinde üzüldüyse biz de onun gibi üzüldük. Biz biliyoruz ki o şehit oldu. Haberi Cansuyu bize ulaştırdı ve biz o anda efendimizin ve evladlığı Hazreti Zeyd’in Taif’te müşriklerce taşlanması hadisesini hatırladık. İnşaallah şehide yavrumuzun şefaatine nail oluruz. İslam Birliği’nin kurulmasına vesile olur inşallah.”

İŞTE VURULAN YETİMLER

Öte yandan İsrail’in son saldırıları sonucunda Cansuyu Derneği’nin Gazze’de baktığı çok sayıda yetim de vuruldu. Henüz 1 yaşında olan yetim Wesam Abed Rabou ayağından yaralandı,   16 yaşındaki Tanseem Ebu Darabi’nin evinin bombalanması sonucunda kolları kırıldı,  9 yaşındaki Siracettin Ebu Darabi ağır yaralandı, 18 yaşındaki yetim Ahmet Sagdiyye, evinin vurulması sonucu yaralandı, 17 yaşındaki yetim Dayana Sagdiyye de aynı saldırıda yaralandı,  henüz 7 yaşındaki Sündüz Jondiya’nın evi vuruldu, kendisi yaralandı,  4 yaşındaki Weda El Kafarna’nın kolları kırılırken aynı saldırıda aynı evdeki 1 yaşındaki Zekeriyya El Kafarna da ağır yaralandı. 2 yaşındaki Olaa El Manaia’nın yanı sıra 16 yaşındaki Yusuf El Ziharene de son İsrail saldırılarında ağır yaralanan yetimler arasındaydı.

90 LİRAYA BİR YETİME SAHİP ÇIKABİLİRSİNİZ

Türkiye'deki hayırseverlerin hayata tutunmaya çalışan yetimlere uzatacakları yardım eli Cansuyu aracılığıyla gerçekleştiriliyor. Cansuyu, projenin sürekli takipçisi oluyor. Bir yetimin bir aylık bütün ihtiyaçları 90 lira karşılığında karşılanabiliyor.  Projeye destek vermek isteyen hayırseverlerin asgari 6 ay bu yardımı yapma zorunluluğu bulunuyor. Altı ay yardım yapmaya gücü olmayanların yaptıkları yardımlar da bir havuzda toplanarak 6'şar aylık yardım yapılacak şekilde yetimlere ulaştırılıyor.  Projenin detaylarında ise yetimlerin bütün bilgileri hayırseverlere ulaştırılıyor.

KAYNAK: http://www.dunyabulteni.net/gunun-haberleri/309059/yetimler-yolunuzu-gozler

Henüz yorum yapılmamış.

* İşaretli tüm alanları doldurunuz.