Sosyal Medya

Coğrafyamız

Filistin'de Erdoğan için büyük coşku

Batı Şeria'daki Filistinliler, Türkiye'nin 12. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yemin ederek göreve başlamasını sevinçle karşıladı.Batı Şeria'nın Ramallah kentinde televizyondan cumhurbaşkanlığı devir teslim törenini izleyen Filistinliler, Erdoğan'ın yemin ederek göreve başlamasından mutluluk duyduklarını ve geleceğe dair umut beslediklerini belirtti.
 
 
AA muhabirine konuşan Emced Şahin, "Bir Filistinli olarak mutluluk duydum. Filistin halkına olan desteği nedeniyle cumhurbaşkanlığı görevine gelmesini kutluyorum" dedi.
 
 
Türkiye'nin ve AK Parti'nin Filistin halkına ve davasına olan desteğini hatırlatan Şahin, özellikle de yaşanan bu gergin dönemde Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın daha önce olduğu gibi Filistin konusundaki duruşunu koruyacağını ifade etti.
 
 
-"Cumhurbaşkanı Erdoğan, Sultan Abdulhamid'i hatırlatıyor"-
 
 
Devir teslim törenini izleyen Filistinlilerden İsa Abdulhafız da "Cumhurbaşkanı Erdoğan, Filistin'i Yahudilere bırakmayan Sultan Abdulhamid Han'ı hatırlatıyor" diye konuştu.
 
 
Abdulhafız, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, Filistin davası ve Filistin halkının tarihi hakları konusundaki tavrının eskisi gibi kalmasını umut ettiğini kaydetti.

Henüz yorum yapılmamış.

* İşaretli tüm alanları doldurunuz.