Sosyal Medya

Yaşam

Bayrağı indirmek isteyen öldü

İstanbul Gaziosmanpaşa’da Türk bayrağını indirmeye çalıştığı sırada vurulan ve tutuklanan Ali Uçkun hücresinde ölü bulundu. Savcılık sevk kağıdına intihar ettiğini yazdı.Uçkun tek başına kaldığı koğuşta çamaşır ipi ile asılmış halde bulundu.

Savcı, olay yeri incelemesinin ardından cesedini otopsi için Adli Tıp Kurumu’na gönderdi ve sevk kağıdında bunun bir intihar olduğunu belirtti.

Otopsi sonucunun 3 ay sonra çıkması bekleniyor.

Ali Uçkun İstanbul Küçükköy'de bir hastane bahçesindeki Türk bayrağını indirdikten sonra yakındaki emniyet binasının bahçesinde bulunan bayrağı da indirmeye çalışırken vurulmuştu.

Uçkun, tedavisinin ardından çıkarıldığı mahkemece "terör örgütünün propagandasını yapmak", "örgüte üye olmamakla birlikte örgüt adına suç işlemek" ve "devletin egemenlik alameti olan Türk bayrağını alenen aşağılamak" suçlarından tutuklanmıştı.

Lice'deki bayrağı indiren yakalanamadı

Diyarbakır Lice'de yol kesme eylemlerine güvenlik güçleri müdahale etmiş, olaylarda ölenlerin cenazesinde yüzleri kapalı bir grup, 2. Hava Kuvveti Komutanlığı’nın bahçesinin telle örülü duvarından atlayarak gönderdeki Türk bayrağını indirmişti.

Yetkililer Lice’de bayrağı indiren kişinin kimliğinin tespit edildiğini ancak yakalanamadığını açıkladı.

Ali Uçkun’un bayrak indrime girişimi bu olayın hemen ardından gerçekleşmişti.

Henüz yorum yapılmamış.

* İşaretli tüm alanları doldurunuz.