Sosyal Medya

Yaşam

'Kılıçdaroğlu'nun illegal cellatları'

Başbakan, Okmeydanı'nda öldürülen Burak Can Karamanoğlu ile ilgili CHP liderini suçladı. Erdoğan, Berkin Elvan için de "Polis orada o kişinin kaç yaşında olduğunu nereden ayıracak?" diye konuştu.Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, 30 Mart'ta yapılacak yerel seçim öncesi Gaziantep'te halka seslendi. Erdoğan, Gezi olayları sırasında polisin attığı gaz fişeği başına isabet eden ve 269 gün komada kaldıktan sonra hayatını kaybeden 15 yaşındaki Berkin Elvan ile ilgili ilk kez konuştu.

Erdoğan, Berkin Elvan'ın ekmek almaya çıktığı sırada yaralanmadığını, olayların içinde yer aldığını öne sürdü:

"Geçenlerde İstanbul'da bir cenaze yaşandı. Maalesef terör örgütlerinin içine aldığı, terör örgütlerinin içinde ne yazık ki yüzü poşulu, eline sapan verilmiş, cebinde demir bilyelerle olan bir çocuk orada maalesef bir biber gazına muhatap oluyor. Polis, orada yüzü poşulu, elinde sapanla, demir bilyeleri savuran o kişinin kaç yaşında olduğunu nereden ayıracak? Ama bu Kılıçdaroğlu her zamanki gibi yalanını söylüyor, 'ekmek almaya giden çocuk' diyor. Dürüst ol, dürüst. Ne ekmek alması ne alakası var?"

Erdoğan, Berkin Elvan'ın annesine seslenerek, "Çok enteresan, annesi 'Evladımın katili başbakan' diyor. Ben evlada sevgiyi, muhabbeti bilirim ama sizin evladınızın mezarına karanfil ve demir bilyeler atışınızı pek anlamadım. O demir bilyeleri niçin atıyordu mezarına? Neyin mesajını veriyorsun" dedi.

Başbakan Erdoğan, Berkin Elvan'ın ölümüyle ilgili bazı medya kuruluşlarının tutumunu da sertçe eleştirdi, "Malum medya manşetlerinden adeta kan döküyor, kin fışkırtıyor. Sanmayın ki bunlar bir çocuğun cenazesi için bir araya geldiler. Bunlar maşa" diye konuştu.

'Kılıçdaroğlu'nun illegal cellatları'

Erdoğan, Berkin Elvan'ın cenaze töreni sonrasında Okmeydanı'nda çıkan olaylarda DHKP-C tarafından vurulan Burak Can Karamanoğlu'nun ölümüyle ilgili CHP'yi suçladı:

"Burak Can'ın elinde sapan yoktu. Burak Can'ın elinde silah yoktu. Sadece evinin önünde olan bu yavruyu orada şehit ediyorlar ve sokaktan toplanan kovan sayısı 42. Bunlar bu teröristlerle el ele iş tutuyorlar ve o yavrumuzu öldürenler işte Kılıçdaroğlu'nun gayrı resmi, illegal cellatlarıdır. 

"Burak Can'ın babası ortam iyice gerilmesin diye ne yapıyor? İstanbul Kasımpaşa'daki o cenaze namazından sonra alıyor yavrusunu Giresun Alucra'ya götürüyor, memleketlerine. Orada defnediyor. Bu da baba. Ama bu kalkıp da öyle bir beyanda bulunmuyor. 'Ülkem gerilmesin' diyor, 'vatan sağolsun' diyor, 'ben bu acıya katlanacağım' diyor. Buyur, kim gerilimden yana, kim barıştan yana?"

Başbakan konuşmasında Fethullah Gülen ve MHP'yi de hedef aldı:

"Bu Pensilvanya'daki zat, bir tane Filistinli çocuk için gözyaşı dökmedi. Dökemez. Patronları zaten buna izin vermez. Bir tane Mısırlı, Suriyeli çocuk için gözyaşı dökmedi, Mavi Marmara şehitleri için gözyaşı dökmedi, hatta ruhlarını muazzep etti. Şimdi kalkmış, oradan buraya, hem de mezhep ayrımcılığını körükleyen, sokakları tahrik eden taziye mesajları gönderiyor. Yazıklar olsun sana. Aynını MHP yönetimi yapıyor, onlara da yazıklar olsun."

Henüz yorum yapılmamış.

* İşaretli tüm alanları doldurunuz.