Sosyal Medya

Yaşam

'Saldırıyı DHKP-C üstlendi'

Başbakan Erdoğan, İstanbul'da Berkin Elvan'ın cenazesinden sonra bir kişinin öldüğü silahlı saldırıyı DHKP-C'nin üstlendiğini söyledi. Örgüt internet sitesinden saldırıyı üstlendi.Başbakan Erdoğan, partisinin Aksaray mitinginde İstanbul Okmeydanı'nda 22 yaşındaki Burak Can Karamanoğlu'nun vurularak öldüğü silahlı çatışmayla ilgili konuştu. Erdoğan şunları söyledi:

"Dün askerden yeni gelmiş bir gencimizi maalesef öldürdüler. Dün üzüntü belirtenler Burak yavrumuz için ne diyecek?  Bakın dünkü olayı DHKP-C olayı üstlendi. Bunlara karşı uyanık olmak zorundayız bunlara karşı dimdik durmaya mecburuz. Halkı taşıyan belediye otobüslerimize saldırıyorlar, yakıyorlar. Bu ihanet değil de nedir soruyorum size?"

Başbakan Erdoğan, İstanbul'da Berkin Elvan'ın cenazesi sonrası yaşananların Türkiye'yi yansıtmadığını söyledi. Hedefinde, Berkin Elvan için taziye mesajı yayınlayan ve devlet içindeki yapılanmanın lideri olarak açıkladığı Fethullah Gülen vardı. 'Pensilvanya'nın medyası terör örgütüne destek veriyor' diyen Erdoğan şöyle konuştu:

"Dün güya cenazedeler, ne cenazesi! Bizim on tane seçim koordinasyon merkezini yaktılar. Ne alakası var bununla onun. Aynı şekilde seçim propagandası yapan aracı yaktılar. Ne alakası var onunla! Bunların derdi başka. Şu hale bakın, Mısır'ın, Suriye'nin katlettikleri için, Mavi Marmara şehitleri için, hatta Türkiye'deki terör kurbanları için vicdanı sızlamayan Pensilvanya, sokakları tahrik etmek için mesaj yayımlıyor" Yazıklar olsun. Bu montaj siyaseti 30 Mart'ta dağılır."

Örgüte yakın siteden yayınlanan mesaj

Başbakan Erdoğan'ın "DHKC olayı üstlendi" demesinden kısa bir süre önce, Devrimci Halk Kurtuluş Cephesi adlı yasadışı örgütün kendi internet sitesinde bir mesaj yayınlandı. Mesajda, örgüt AKP'nin seçim koordinasyon bürosunun kendileri tarafından tahrip edildiğini belirtti. Kendilerine AKP'li bir grubun silahla saldırdığını öne süren örgüt, buna silahla karşılık verdiklerini çatışmada bir kişinin öldüğünü iki kişinin yaralandığını duyurdu.

Henüz yorum yapılmamış.

* İşaretli tüm alanları doldurunuz.