Sosyal Medya

Coğrafyamız

Mısır'da Kazanımlar gün yüzüne çıkmaya başladı

Mısır'da Darbeyi Red ve Meşruiyete Destek için Ulusal İttifak'a mensup liderler, 3 Temmuz'daki askeri darbeden bu yana geçen 6 aylık sürede birçok başarı elde edildiği görüşünde.İttifak'a mensup Vasat Partisi Başkan Yardımcısı Muhammed Abdullatif, AA muhabirine yaptığı açıklamada, kamuoyunun darbe karşıtı kararlı duruşu ve karşıt eylemlerde barışçıl yöntemlerin kullanılması gibi önemli başarılara imza attıklarını söyledi.

Abdullatif, "Darbelerin hemen bir anda son bulmayacağını, uzun vakit alacağını en başından beri biliyorduk. Halihazırda darbeye karşı toplumda oluşan tepkinin ardından rahatlıkla söyleyebilirim ki kazanımlarımız yavaş yavaş gün yüzüne çıkmaya başladı" dedi.

Toplumda oluşan tepki sebebiyle yol haritasının uygulanabilir olmaktan çıktığını belirten Abdullatif, "Şiddetin boyutlarının artması ve siyasette aktif olan liderlerin tutuklanması, mevcut yönetiminin güç kaybettiği ve İttifak'ın kazandığı anlamı taşıyor" ifadelerini kullandı.

Vatan Partisi Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Bedi de sokaklardaki "Kamuoyunun öfkesi ve sokaklara çıkan insan sayısı her geçen gün artıyor. Darbe karşıtı bu topluluklar, İttifak'ın en büyük kazanımlarından biri" diye konuştu.

Birçok ülkenin Mısır'da yaşananları tasvip etmediğini ve askeri darbe olarak nitelendirdiğini dile getiren Bedi, ellerinden geleni yapıp neticeyi Allah'a bıraktıklarını, ülkenin kimliğine el konulmasını kabul etmediklerini vurguladı.

Asalet Partisi Başkanı İbrahim İhab Şeyha da çeşitli siyasi ve ideolojik akımları çatısı altında  toplayan İttifak'ın geçen aylarda yeni oluşum, hareket, kişi ve güçleri bünyesine katarak "milli boyut kazandığını" kaydetti.

 

 

AA

Henüz yorum yapılmamış.

* İşaretli tüm alanları doldurunuz.