Sosyal Medya

Güncel

Filistinli kanser hastaları Ankara'da

İsrail'in Gazze'ye düzenlediği saldırılarda yaralanan kanser hastası Filistinliler Türkiye'de tedavi ediliyor. Tahliye edilen 69 hasta ve 49 refakatçiyi taşıyan uçak Ankara Etimesgut Askeri Havalimanı'na indi.İsrail saldırıları nedeniyle Gazze Şeridi’nde kanser tedavisine devam edemeyen 61 hasta ve beraberindeki 49 refakatçıyla El-Ariş Havalimanından kalkan uçak, Ankara Etimesgut Askeri Havalimanına indi.

Uçaktan inen hastaları ve refakatçileri Sağlık Bakanı Fahrettin Koca karşılayarak onları selamladı.Bakan Koca havalimanında yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

"Bugün çoğunluğu kanser hastası olan 69 hasta ve 49 refakatçi Ankara'ya ulaştı. Tedavileri Ankara Bilkent ve Etlik Şehir Hastanelerinde gerçekleşecek.

İsrail ve Mısır Sağlık Bakanları ile yeni hasta tahliyelerini konuştuk. Bir iki gün içinde yeni bir tahliye planlıyoruz. 88'i hasta toplam 150 kişi getirmiş olduk.Cumhurbaşkanımız liderliğinde sağlık diplomasisi sürecek.Çabamız bebek, çocuk ve yaralıları tahliye etmek."

Gazze'den çıkarılan bazı kanser hastalarıyla refakatçilerini Türkiye'ye getiren uçaklar El Ariş Havalimanı'ndan 15 Kasım'da 22.00'de kalkmış ve Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın eşlik ettiği Gazzeli 27 hasta ve 13 refakatçi tedavi için Türkiye'ye getirilmişti.

Henüz yorum yapılmamış.

* İşaretli tüm alanları doldurunuz.