Sosyal Medya

Güncel

İran Devrim Muhafızları kan kaybediyor

İran, İslam Devrim Muhafızları Kolordusu'ndaki bir subayın öldürüldüğüne dair yapılan haberleri yalanladı. Buna karşın bazı kaynaklar subayın bir suikaste kurban gittiği ama bunun İran tarafından örtbas edildiği belirtiliyor.İran’ın İslam Devrim Muhafızları’na bağlı olan Kudüs Güçleri’nde görev yaptığı bilinen birimde bir hafta içinde ikinci ölüm gerçekleştiği duyrulmuştu.

İran'ın resmi haber ajansı IRNA tarafından yayınlanan bir habere göre Albay Ali İsmailzade, günler önce başkent Tahran'ın yaklaşık 35 kilometre kuzeybatısındaki Karaj şehrinde “ikametgahında yaşanan bir olay” sırasında öldüğünü açıkladı.

Devrim Muhafızları’na yakın diğer haber kanalında ise, İsmailzadeh'in evinin çatısından veya balkonundan düşerek öldüğü bildirildi.

İran'ın Kudüs Gücü'nde görev yapan İsmailzade'nin yine bir suikast sonucu öldürüldüğü haberlere yansımıştı. İran makamlarından gelen açıklamalar ise çıkan bu haberleri yalanlaer nitelikte. Buna karşın İran'ın yurtdışında imaj kaybına uğramama addına cinayeti örtbast edebiliceği de gelen haberler arasında yer alıyor.

SİLAHLI KİŞİLERCE ÖLDÜRÜLDÜ

Mayıs ayında, kimliği belirsiz iki silahlı kişi bir motosikletle gelerek Albay Sayad Khodaei'yi Tahran'daki evinin önünde bir arabada beş kez ateş ederek öldürmüştü.

İran, cinayetten ABD'yi ve İsrail de dahil olmak üzere müttefiklerini sorumlu tutmuştu.

İran, geçmişte nükleer bilim adamları üzerinde gerçekleştirilenler de dahil olmak üzere, bu tür suikastlardan geleneksel olarak İsrail'i sorumlu tutuyor.
 

Henüz yorum yapılmamış.

* İşaretli tüm alanları doldurunuz.