Sosyal Medya

Güncel

Bahreyn Veliaht Prensi ile İsrail Başbakanı bir araya geldi

İki ülke arasındaki normalleşmenin ardından Bahreyn Veliaht Prensi Al Halife ile İsrail Başbakanı Bennett ilk kez buluştu.İsrail Başbakanı Naftali Bennett, Tel Aviv ile Manama arasında varılan ilişkilerin normalleştirilmesi anlaşması sonrası ilk defa Bahreyn Veliaht Prensi Selman Bin Hamed Al Halife ile bir araya geldi.

İsrail Başbakanlık Ofisinden yapılan yazılı açıklamada, Bennett ile Al Halife’nin İskoçya'nın Glasgow kentinde düzenlenen Birleşmiş Milletler (BM) İklim Değişikliği Konferansı’nda (COP26) bir araya geldiği belirtildi.

Söz konusu görüşmenin “tarihi” olarak nitelendirildiği açıklamada, “BM İklim Değişikliği Konferansı'nın oturum aralarında Başbakan Bennett, Veliaht Prens ve Bahreyn Krallığı Başbakanı, Ekselansları Selman Bin Hamed Al Halife ile bir araya geldi.” ifadeleri kullanıldı.

Açıklamada daha fazla ayrıntıya yer verilmedi.

İsrail Dışişleri Bakanı Yair Lapid de iki ülke arasındaki normalleşmenin ardından ilk defa 30 Eylül’de Bahreyn’e resmi ziyarette bulunmuştu.

Tel Aviv ile Manama yönetimleri arasında 15 Eylül 2020'de Beyaz Saray'da düzenlenen törenle "ilişkileri normalleştirme anlaşması" imzalanmıştı.

Henüz yorum yapılmamış.

* İşaretli tüm alanları doldurunuz.