Sosyal Medya

Güncel

İsrail askerleri Filistin koronavirüs test merkezini yıktı

İsrail askerleri işgal altındaki Batı Şeria'da koronavirüs test çalışmaları yapmak için kullanılan bir Filistin güvenlik kontrol noktasını yıktı.Kontrol noktası, virüsün yayılmasını önlemek için işgal altındaki Batı Şeria kenti Cenin'in girişine Filistin güvenlik güçleri tarafından kurulmuştu.

İşgal altındaki Filistin topraklarında son 24 saatte toplam 468 yeni koronavirüs vakası ve üç ölüm vakası kaydedildi. Sağlık Bakanlığı, ülkelerindeki toplam aktif vakaları 8.360 ve ölümlerin de 65’e ulaştığını ifade etti. Solunum cihazlarına bağlı, durumu ağır olan 40 hastanın da olduğu rapor edildi.

Filistin Haber Ajansı Wafa’nın aktardığı habere göre işgalci İsrail askerleri, test merkezini yıkarken bir de Filistinli sivili yaraladı.

Mülteci kamplarına gerekçesiz baskın

Yerel kaynaklar, bölgedeki işgalci güç olan İsrail askerlerinin bu sabah erken saatlerde sivil eylemcileri tutuklamak için Cenin ve mülteci kampına baskın düzenlediğini bildirdi. Haberlere göre işgal güçleri bölgede Filistinlilere ateş açarak bir kişiyi bacağından yaraladı ve iki kişiyi de tutukladı.

Dünyayı kasıp kavuran koronavirüs salgınına rağmen, işgalci İsrail, Batı şeria’da ve Doğu Kudüs’te Filistinli yerli halkı topraklarından etmek için 10 yıllardır süren zulüm ve zorbalığına hız kesmeden devam ediyor. Salgına yönelik tedbir çalışması amaçlı kurulan test merkezi de bu sistematik zorbalıktan nasibine düşeni almaktan kurtulamadı

Kaynak: Middle East Monitor Haber Ajansı / Tercüme: Hasan Nurhan Çelik

 

Henüz yorum yapılmamış.

* İşaretli tüm alanları doldurunuz.