Sosyal Medya

Güncel

Madonna'dan Google'a Filistin tepkisi

Hafta sonu kişisel İnstagram hesabından, Filistin’le dayanışma içeren bir dizi paylaşımda bulunan Amerikalı şarkıcı, söz yazarı ve aktris Madonna, işgal altındaki Filistin topraklarının Google haritalarından kaldırılmasına karşı tepkisini dile getirdi.Kişisel sosyal medya hesabı İnstagramdan sanatçının yaptığı bu paylaşım sonrası, ir milyondan fazla insan Google’a dilekçe yazarak Filistin’in haritalardan neden çıkarıldığını sormalarına sebep oldu.

Dilekçe sahipleri kaleme aldıkları metinlerinde, Google’ı, "İsrail hükümetinin Filistin'e etnik temizliğinde suç ortağı" olmakla şuçlayarak, Filistin topraklarında kurulan İsrail açıkça belirlenmiş olmasına rağmen, neden Filistin Google haritalarda görünmüyor’’ diye soruyorlar.

Sosyal medyada paylaşılan görüntülerde Madonna, söz konusu haritada Filistin'in kayıp olduğu bir görüntüsünü paylaştığı ve "Google ve Apple Filistin'i haritalarından resmen kaldırdı" yorumuyla tepkisini dile getirdi.

İnstagramda 15 milyondan fazla takipçisi olan şarkıcının bu paylaşımı, Filistin davasıyla şimdiye kadarki en güçlü dayanışmasını dile getirdiği paylaşım oldu. 61 yaşındaki oyuncu, "#IStandWithPalestine" etiketini ekledikten sonra, paylaşımını  "Filistin'i tekrar haritaya koyun" talebiyle sonlandırdı

Mütercim: Hasan Nurhan Çelik (ortadoguhaber.com) / Kaynak: Middle East Monitor

Henüz yorum yapılmamış.

* İşaretli tüm alanları doldurunuz.