Sosyal Medya

Güncel

Afganistan'da bayram nedeniyle hükumet ve Taliban arasında ateşkes sağlandı

Taliban tarafından yapılan açıklamada bayram süresince Afganistan hükümeti ile karşıklıklı ateşkes ilan edildiğini açıkladı. Afganistan Cumhurbaşkanı Eşref Gani de sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, güvenlik güçlerinin de aynı şekilde bayram günlerinde Taliban'a karşı hiçbir operasyon düzenlemeyeceğini duyurdu.Taliban ile Afganistan hükümeti arasında Ramazan Bayramı nedeniyle karşılıklı ateşkes ilan edildi.
 
Bayram boyu ateşkes
 
Taliban'dan yapılan açıklamada, vatandaşın rahatça bayramı geçirmesi için bayram süresince ateşkes yaptıkları bildirildi.
 
Saldırı gelirse gerekli karşılık verilecek
 
Ülke genelindeki militanların bu 3 gün içerisinde asla saldırı düzenlemeyeceği vurgulanan açıklamada, karşı taraftan saldırı gerçekleştiği takdirde ise gerekli karşılığın verileceği kaydedildi.
 
Açıklamada, militanların ayrıca ateşkes süresince kontrollerinde bulundurduğu bölgelerin dışına çıkmayacağı belirtildi.
 
Afgan hükümetinden açıklama
 
Afganistan Cumhurbaşkanı Eşref Gani de Taliban'ın ateşkes kararını olumlu karşıladıklarını ve kendilerinin de bayram günlerinde ateşkes kararı aldıklarını bildirdi.
 
Gani, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, güvenlik güçlerinin de aynı şekilde bayram günlerinde Taliban'a karşı hiçbir operasyon düzenlemeyeceğini aktardı.

Henüz yorum yapılmamış.

* İşaretli tüm alanları doldurunuz.