Sosyal Medya

Süleymani meselesi ve Müslümanların durumu

Emperyalizm kuşatmasının yoğun olduğu şu zamanda, emperyalizm tarafından oynanan oyunların alkışlayıcısı olma tuhaflığından kurtulmak gerekiyor. Birbirimizi yemek, hasım kesilmek ve düşman olmak ancak emperyalizmin işine gelir ve işini kolaylaştırır.Abede ırkçı emperyalizmi bölgeyi adım adım işgal etti. “Etti” diyoruz, çünkü geriye artık bir şey kalmadı. Yalnızlaşmış bir Türkiye ve İran. Bunlar da, zorunlu olarak bir başka güç olan Rusya’ya sığınıyorlar.
 
Yıllardır yazageldiğimizden beri kalemimizin, bilgisayarımızın klavyesinin dilinde ve parmaklarımızın ucunda tüy bitti. Müslümanların çıkmazlarını ve açmazlarını bir türlü aşamadık. Dalgalarla seyrediyorlar, kapılıyorlar. Sonuçları, bekledikleri gibi olmasa da kendilerini bir türlü kurtaramıyorlar.
 
Emperyalizm bir dalga başlatır, milyonları bulan sosyal medya ve medya güdücüsü, bu dalgaya kapılır, emperyalizmin yalan ve yanılsatıcı şarkısına eşlik eder. Kukla yönetimler gider, yeni kuklalar gelir. Hüsnü Mübarek gönderilir, yerine güle oynaya Sisi gelir. Baştan beri vurguladığımız gibi Beşar Esad gitse onun yerine muhafazakârların beklediği değil yeni bir emperyalizmin kuklası gelir. Olan Suriye halkına olur, Filistin halkına olur, Irak halkına olur.
 
FETÖ medyası “Arap Baharı” dalgası zamanında bir mezhep gerilimi başlattı. Muhafazakâr sofiler, medya şaklabanları, nimet devşiriciler malum emperyalizm kuklasına eşlik etti. Ve hâlâ orada duruyorlar.
 
Süleymani’nin yanlışlarını burada konuşacak değiliz. Yargılama makamında olamayız. Çünkü emperyal oyunların nasıl seyrettiğini kestirmek oldukça güç. Kestirdiğimiz bir şey varsa Süleymani’nin öldürülmesinden sonra başta Abede olmak üzere, İsrail ve yandaşlarının sevinç çığlıkları. Burada üzerinde durulması gereken Türk sağının, muhafazakârlarının, her ne hikmetse, geçmişten gelen duyguyla Abede’nin yanında yer alıyor olmaları. Abede ne yaparsa yapsın, bu psikolojiden kurtulamıyorlar. Ülkelerini işgal etseler bile âdeta onun yanında yer alıyorlar.
 
Abede emperyalizmi Suriye’de her gün katliamlar işler, bunlar görülmez, duyulmaz ve bilinmez. Suriye halkı tehcir edilir, içi boşaltılır, etkisiz kılınır ardından da emperyalizm öncülüğünde Kudüs İsrail’in başkenti ilan edilir. İşgal altında olan Golan Tepeleri fiilen İsrail’in ve Siyonizm’e ait mülk olarak ilan edilir, ardından da orada Trump kenti inşa edilir.
 
Müslümanların şaşkınlığı, kafa karışıklığı bir türlü bitmez.
 
Müslümanları birbiriyle savaştırmaktan zevk alan emperyalizme dolaylı olarak eşlik edilir. Onların şarkıları ve zafer çığlıkları atılır.
 
Suriye’ye konuşlanmış olan Abede’ye âdeta eşlik edilir. Abede, Suriye’ye elli bin TIR'ı aşkın mühimmat ve asker yerleştirir, onların karşısında kıvranılır, el kol bağlanılır, hiçbir şey yapılmaz. Çaresiz kalınır. Onun ardından da Filistin halkına sahip çıkan, maddî destek veren, Kudüs’ü sahiplenen İran hedef alınır. Bütün dertlerin ve sorunların sorumlusu Şia, İran ve onların simgesi olan Süleymani gösterilir.
 
Rusya emperyalizmi vurur, onun için kıyamet kopar, haklı olarak. Suriye’nin bir tek sorumlusu olarak görülür. Abede emperyalizmi vurur, onların öldürdükleri insan sayılmaz.
 
Ölen Suriye halkı muzlumdur ve İslâm şehididir. İster Abede vursun, ister İsrail, ister Rus vursun hiç fark etmiyor. Olan Müslümanlara oluyor. Birbirimizi öldürmek için ırkçılıklarımız, mezhepçiliklerimiz sadece bir bahane oluyor. Mazlum Yemen halkı, Irak halkı, Filistin halkı mazlum ve mağdurdur. Müslüman coğrafyanın mazlumları kuklaların kurbanı.
 
Türkiye, İran, Irak ve Suriye bölgesinde yeni bir oyun başlıyor. Bunun sonuçlarını aşağı yukarı kestiriyoruz. Bölgenin tamamen Abede emperyalizminin kuşatmasında ve kontrolünde olması düşüncesi. Ve tabii İsrail’in iyice rahatlatılması.
 
Müslümanların iç hesaplaşma zamanı değil. Hele hele emperyalizm kuşatmasının yoğun olduğu şu zamanda. Emperyalizm tarafından oynanan oyunların alkışlayıcısı olma tuhaflığından kurtulmak gerekiyor. Birbirimizi yemek, hasım kesilmek ve düşman olmak ancak emperyalizmin işine gelir ve işini kolaylaştırır.
 
 
Müellif: Ali Haydar Haksal / Milli Gazete

Henüz yorum yapılmamış.

* İşaretli tüm alanları doldurunuz.