Sosyal Medya

Güncel

Yahudi işgalciler Babu'r-Rahme Mezarlığı'nı tahrip etti

Onlarca Kudüslü gönüllünün temizlemelerinin hemen ardından Yahudi işgalcilerin Babu'r-Rahme Mezarlığı'nı kirlettiği bildirildi.Filistin Enformasyon Merkezi'nde yer alan habere göre bugün, yahudi işgalciler işgal altındaki Kudüs'te Mescidi Aksa surlarının doğu yönünden bitişiğinde yer alan Babu'r-Rahme Mezarlığı'na baskın düzenleyerek burayı kirlettiler.
 
Onlarca Kudüslü gönüllünün mezarlıkta geniş çaplı bir çevre temizliği ve süsleme yapmalarının ardından yahudi işgalcilerin söz konusu baskını düzenledikleri, mezarlığı kirlettikleri ve yapılan süslemeleri de dağıttıkları dile getirildi.
 
İşgalcilerin Babu'r-Rahme Mezarlığı'na bugün düzenledikleri baskın ise arka arkaya gelen ikinci baskın oldu. İşgalciler dün de tam Cuma namazı vaktinde bu mezarlığa baskın düzenlemiş ve Telmud ayinleri yapmış, mezarların üzerinde dans etmişlerdi.
 
İşgal yönetiminin bölgenin altında yaptığı kazılar ise 26 Eylül 2019 tarihinde söz konusu mezarlığın güney duvarında çatlamaya neden olmuştu.
 
İşgal yönetimi 2017'den beri Kudüs'te "Eski Kudüs'ü Geliştirme Projesi" adını verdiği bir proje çerçevesinde söz konusu mezarlığı hedef alan faaliyetlerde bulunuyor. İşgal yönetiminin mezarlığın üstüne de teleferik yapmaya çalıştığı belirtiliyor.

Henüz yorum yapılmamış.

* İşaretli tüm alanları doldurunuz.