Sosyal Medya

Trump: Sınırdaki çatışmalardan dolayı birçok Türk hayatını kaybetti

ABD Başkanı Donald Trump, Barış Pınarı Harekatı'yla ilgili yeni bir açıklama yaptı. Trump, "Sınırdaki çatışmalar nedeniyle birçok Türk hayatını kaybetti, her iki tarafa da bakmalısınız. PYD Suriye'deki belli yerlerden çekiliyor. PYD'lilere onları 400 yıl koruyacağımıza dair bir söz vermedik" dedi.ABD Başkanı Donald Trump, "(Suriye) Sınırdaki çatışmalar nedeniyle birçok Türk hayatını kaybetti, her iki tarafa da bakmalısınız." ifadesini kullandı.
 
Trump, Beyaz Saray'daki kabine toplantısı öncesi gazetecilere, Türkiye ile ABD arasında Suriye'nin kuzeydoğusuna ilişkin varılan anlaşma konusunda açıklamalarda bulundu.
 
"Çatışmalar nedeniyle birçok Türk hayatını kaybetti"
 
Trump, "Güzel haberler geliyor, ateşkes sürüyor. Sınırdaki çatışmalar nedeniyle birçok Türk hayatını kaybetti, her iki tarafa da bakmalısınız. PYD Suriye'deki belli yerlerden çekiliyor. PYD'lilere onları 400 yıl koruyacağımıza dair bir söz vermedik" değerlendirmesinde bulundu.
 
Barack Obama dönemindeki Suriye politikasını da eleştiren Trump, "DEAŞ o dönemde her yerdeydi. Onları ben yakaladım. Sizden ya da sahte alimlerden daha çok şey biliyorum." diye konuştu.

Henüz yorum yapılmamış.

* İşaretli tüm alanları doldurunuz.