Sosyal Medya

Gül'ün Eski Ak Partili 2 Kadın Bakan İçin Harekete Geçtiği İddia Edildi

11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün yeni parti kurma çalışmaları kapsamında bazı isimlerle özel olarak temas sağladığı öne sürüldü.Ak Parti’den istifa eden ve parti kurma hazırlıklarını sürdüren eski bakan Ali Babacan’ın kuracağı yeni partide yer almaları için 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün de bazı isimlerle özel olarak temas sağladığı öne sürüldü.
 
Ak Parti Hükümetlerinde bakanlık yapan Beşir Atalay, Sadullah Ergin ve Nihat Ergün’ün Ali Babacan’ın oluşumunda yer alacağı artık kesinleşirken, Abdullah Gül’ün de hem Ak Parti’de aktif siyaset yaptığı dönemden hem de Cumhurbaşkanlığı döneminden kendisine yakınlığı bulunan bazı eski bakanlarla temas halinde olduğu öğrenildi.
 
Yeniçağ'ın Babacan’a yakın bir kaynaktan aktardığı habere göre, Ak Parti iktidarının ilk Milli Eğitim Bakanı olan Erkan Mumcu’ya teklif götürülmesine izin vermeyen Gül’ün, Ak Parti iktidarında Milli Eğitim Bakanlığı yapan bir başka isim olan Nimet Baş ile (Çubukçu) temas halinde olduğu belirtildi.
 
Gül’ün temasta olduğu bir diğer ismin ise, Nimet Baş gibi Ak Parti’nin kadın siyasetçilerden olan ve eski Devlet Bakanı Aliye İslam Kavafoğlu olduğu öğrenildi.

Henüz yorum yapılmamış.

* İşaretli tüm alanları doldurunuz.