Sosyal Medya

Güncel

KONDA Genel Müdürü, erken seçim tarihi için tahminde bulundu

Değişen siyasi dengeler ile Türkiye siyasetinde yeni oyuncular beliriyor. Murat Sabuncu ve KONDA Genel Müdürü Bekir Ağırdır T24'te ‘Sayıların Dili’nde yorumladı.Ağırdır, iki yıldan önce erken seçim yapılmayacağını ama 2023’e de kalmayacağını söyledi.

Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu ve eski Ekonomiden Sorumlu Başbakan Yardımcısı Ali Babacan’ın kuracakları yeni partiyi değerlendiren Ağırdır, iki siyasetçinin de özeleştiri yapması gerektiğine vurgu yaptı. Davutoğlu’nun ‘Stratejik Derinlik’ çerçevesinde geliştirdiği dış politika ilişkilerinin esasen bölge lideri olmayı hedeflediğini belirten Ağırdır, “Davutoğlu özür dilemeden başlarsa sorunlu olur” dedi.

Babacan’ın ekonomi bakanlığı yaptığı dönemde Türkiye’nin inşaat sektörüne dayalı ekonomi politikalarında imzası olduğunu hatırlatan Ağırdır, “Bu konuda topluma samimiyetle konuşması gerekir” diye konuştu.

Babacan ve Davutoğlu’nun başarılarının birçok ön koşula dayandığının altını çizen Ağırdır, başkanlık sisteminin ittifakları dayattığının altını çizdi. 

Henüz yorum yapılmamış.

* İşaretli tüm alanları doldurunuz.