Sosyal Medya

Yiğit Bulut: Devlet Bahçeli Mehmet Haberal'ın hastahanesinde güvende değil

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Yiğit Bulut'un MHP lideri Devlet Bahçeli'nin Mehmet Haberal'ın hastanesinde güvende olmadığına yönelik açıklamaları tepkilere yol açtı.Cumhurbaşkanı Başdanışmanı ve Cumhurbaşkanlığı Ekonomi Politikaları Kurulu Üyesi Yiğit Bulut’tan, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin tedavi gördüğü Başkent Üniversitesi Hastanesi’nin kurucusu Prof. Dr. Mehmet Haberal ile ilgili dikkat çeken paylaşımlar geldi.
 
Haberal'a güvenilmemesi gerektiğini belirten Bulut, Bahçeli'nin Haberal'ın hastanesinde tedavi edilmemesi gerektiğini söyledi.
 
Sosyal medya hesabı twitter üzerinden konuya dair açıklama daha yapman Bulut, “2001 krizi ve Mehmet Haberal’ın hastanesi’ne teslim edilen Ecevit. Ve son yaşananlar bu haberal denilen adama hayat boyu güvenmedim, güvenmem... Eğer sayın Bahçeli hala ordaysa acilen başka hastaneye nakil edilmeli!” şeklindeki ifadelerini kullandı.
 
BAZI MHP’LİLER BULUT'A TEPKİ GÖSTERDİ
Yiğit Bulut’un bu ifadelerine bazı MHP’li isimler ise sert tepki gösterdiler.
 
TBMM İdare Amiri, 26-27. Dönem MHP Ankara Milletvekili Erkan Haberal, tepkisini şu ifadelerle gösterdi:
 
“Yine çok içmişsin! Bildiklerimi anlatabilirim ama… Araya kimleri koyup iş istediğini, verilmeyince de... Bence içince yazma; sapıtıyorsun. Sarhoş, ayyaş, senin ne olduğunu bilmeyen mi var? Adı yiğit olup kendisi yiğitlikten nasibini almamış zat, beni engellemiş. Savcıları kaçak, hakimleri FETÖ üyeliğinden ceza yemiş kumpas kurucular, senin ithamlarını didik didik ettikleri halde başaramadılar. Sahi, sen hangi taraftasın?”
21 - 27. Dönem MHP Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt ise “Yiğit Bulut, Mehmet Haberal, adam gibi adam ve devlet, millet aşığı, şerefli Türk milliyetçisidir. Sen, bu ülkenin hak etmeden nimetlerinden beslenen bir tipiyken Mehmet Haberal, bu ülkenin kendi imkânlarıyla yetişmiş bilim adamıdır. Yiğit Bulut, yazdıkların hiç olmamış, yeniden oku” şeklindeki tepkiyi gösterdi.
 
Öte yandan gelen tepkiler üzerinde ikinci bir açıklama yapan Bulut, “Bir noktanın da altını çizmeliyim; 2001 krizi ve Mehmet Haberal’ın hastanesine teslim edilen Ecevit ve sonrası yaşananlar! Bu Haberal denilen adama hayat boyu güvenmedim, güvenmem... Eğer Sayın Bahçeli hâlâ ordaysa acilen başka hastaneye nakledilmeli. Bunu, bu konuda çok şey bilen, bizzat yaşayan bir Türk vatandaşı ve bir Türk milliyetçisi olarak söylüyorum. Bu Haberal denen adam, Türk Milletine asla iyilik yapmaz, yapamaz. Neyse, ben 2001’i bazıları gibi internetten okumadım, yaşadım. Uyarımı yaptım, söyleyeceğimi söyledim. Gerekirse isim, saat, yıl, yer olarak da açıklarım. Sayın Bahçeli’ye sorun, ‘Yiğit Bulut sizi sever mi?’ diye. Ben söyledim, uyardım, çekiliyorum. Hoşça kalın” ifadelerini kullandı.

Henüz yorum yapılmamış.

* İşaretli tüm alanları doldurunuz.