Sosyal Medya

Güncel

Konda Genel Müdürü Ağırdır: Ak Parti Çekirdek Oyunun En Düşük Noktasında

Murat Sabuncu ile KONDA Genel Müdürü Bekir Ağırdır muhtemel yeni partileri ve seçmen davranışı üzerindeki olası etkilerini yorumladı.KONDA Genel Müdürü Bekir Ağırdır ile Murat Sabuncu T24’teki “Sayıların Dili” programında “değişen siyasi dengeler ve yeni olasılıklar” üzerine değerlendirmede bulundu.
 
“Ak Parti, çekirdek oyunun en düşük noktasında” diyen Ağırdır, siyasetteki gelişmelerde bloklar arası geçişlerden ziyade iktidar içi davranışların etkili olacağını, bloklar arası geçişin ise hala düşük olduğunu söyledi.
 
İktidar bloğunda AK Parti’nin etkisi azalırken MHP’nin etkisinin göreceli olarak arttığını ifade eden Ağırdır, İyi Parti’nin ise varlığını sürdüreceğini söyledi.
 
İYİ Parti’ye oy veren kesimin metropollerde yaşayan, seküler hayat tarzına sahip ama değer dünyası muhafazakâr kişiler olduğunu belirten Ağırdır, MHP seçmeninin geleneksel hayat tarzı olan muhafazakârlar olarak tanımladı.
 
“Başkanlık sistemine bugün Ak Parti’liler de ‘hayır’ der” diyen KONDA Genel Müdürü, gençlerin yüzde 49’unun mevcut aktörlerle Türkiye’nin sorunlarının çözülemeyeceğini düşündüğünü, toplum genelinde ise yüzde 40’lık kesimin bu konuda hemfikir olduğunu ifade etti.

Henüz yorum yapılmamış.

* İşaretli tüm alanları doldurunuz.

window.dataLayer = window.dataLayer || []; function gtag(){dataLayer.push(arguments);} gtag('js', new Date()); gtag('config', 'UA-57160306-1');
window.dataLayer = window.dataLayer || []; function gtag(){dataLayer.push(arguments);} gtag('js', new Date()); gtag('config', 'UA-57160306-1');