Sosyal Medya

Güncel

Nihal Olçok, Süleyman Soylu'ya sordu: Hayırdır dağda adam mı kalmadı

15 Temmuz darbe girişimi gecesi eşi Erol Olçok ve oğlu Abdullah Tayyip Olçok'u kaybeden Nihal Olçok, Diyarbakır'da çocuklarının PKK tarafından dağa kaçırıldığı iddiasıyla HDP binası önünde oturma eylemi yapan annelerle ilgili açıklamada bulundu.Olçok, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'yu etiketlediği paylaşımında "Hayırdır dağda adam mı kalmadı" ifadesini kullandı.
 
Nihal Olçok kişisel Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, HDP binası önünde oturma eylemi yapan annelerin ortak özelliğinin çocuklarının AKP'nin başlattığı Çözüm Süreci'nde kaçırılması veya ikna edilmesi olduğunu söyledi.
 
Hayırdır dağda adam mı kalmadı
 
Gazeteci Nedim Şener'in, ABD'li düşünce kuruluşunun kongreye sunduğu "Türkiye ile PKK arasındaki barış müzakereleri başlasın" önerisine tepki gösterdiği Twitter paylaşımını alıntılayan ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'yu etiketleyen Olçok, "Bu annelerin ortak paydası çoğunlukla çocukların çözüm sürecinde kaçırılması veya ikna edilmesi. Hayırdır dağda adam mı kalmadı" dedi.
 
Olçok, paylaşımında şu ifadelere yer verdi:
 
"Diyarbakır'a giden bir anne olarak dikkatimi en çok çeken ve hiç yazılmayan bir şey var. Bu annelerin ortak paydası çoğunlukla çocukların çözüm sürecinde kaçırılması veya ikna edilmesi. Hayırdır dağda adam mı azaldı."
 

Henüz yorum yapılmamış.

* İşaretli tüm alanları doldurunuz.