Sosyal Medya

Ekrem İmamoğlu Cumhurbaşkanı adayı olursa Tevfik Göksu İBB Başkanı olabilir

Nagehan Alçı, "İnce’nin dediği gibi 2020 Kasım ayında olursa İmamoğlu ne yapacak? Çünkü istifa ettiği an İBB Başkanlığı AK Parti’den Tevfik Göksu’ya geçiyor" dedi.Nagehan Alçı, Habertürk’te yayımlanan “CHP içinde Ekremciler – Muharremciler ayrışması var mı?” başlıklı yazısında dikkat çeken ifadeler kullandı.

Habertürk yazarı Nagehan Alçı, Muharrem İnce'nin "2020 ya da 2021'de erken seçim olmasını bekliyorum" sözlerini hatırlatarak bir sonraki Cumhurbaşkanlığı seçiminin tarihine ilişkin Ekrem İmamoğlu cephesinde telaş olduğunu savundu.

İmamoğlu'nun 2020'de gerçekleşecek bir Cumhurbaşkanlığı seçiminde aday olması halinde İBB Başkanlığı'nın AK Parti'den Tevfik Göksu'ya geçtiğini söyleyen Alçı, "Buna rağmen Ekrem Bey kesinlikle Cumhurbaşkanı adayı olup Tayyip Erdoğan’ın karşısına çıkmak istiyor." dedi.

Nagehan Alçı konuya ilişkin olarak şu ifadeleri kullandı:

 

Gerçekten de seçimler İnce’nin dediği gibi 2020 Kasım ayında olursa İmamoğlu ne yapacak? Çünkü istifa ettiği an İBB Başkanlığı AK Parti’den Tevfik Göksu’ya geçiyor.
Buna rağmen Ekrem Bey kesinlikle Cumhurbaşkanı adayı olup Tayyip Erdoğan’ın karşısına çıkmak istiyor. Şimdiden, İBB Başkanı olsa da aklı Beştepe’de diyebiliriz.
Bu konuda da Trabzonspor’un ünlü ismi Özkan Sümer’in İmamoğlu’na dair daha önce bu köşede yer verdiğim bir sözünü yine hatırlatmak isterim.
“Ekrem’in olanla yetinmeyen bir karakteri var. Hep ama hep daha fazlasını isteyen tam bir Trabzonlu”

 

Henüz yorum yapılmamış.

* İşaretli tüm alanları doldurunuz.

window.dataLayer = window.dataLayer || []; function gtag(){dataLayer.push(arguments);} gtag('js', new Date()); gtag('config', 'UA-57160306-1');
window.dataLayer = window.dataLayer || []; function gtag(){dataLayer.push(arguments);} gtag('js', new Date()); gtag('config', 'UA-57160306-1');