Sosyal Medya

AK Parti Başkanvekili Özkan'dan İstifa Yorumu: Kibir çukurunda boğuluyorsunuz

Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun partiden istifasına ilişkin konuşan AK Parti Grup Başkanvekili Cahit Özkan, “Konuşmanın her bir satırında maalesef dünden bugüne kendi akademik kariyerinin itmiş olduğu kibir çukurunda ve kibir bataklığında boğulduğunu hissettik. Her bir satırında adeta had bildirme, istikamet gösterme ve millete milli iradenin temsilcilerine rota çizme gayreti içerisinde olduğunu gördük” dedi.İstifayı değerlendiren Cahit Özkan, “Maalesef Sayın Cumhurbaşkanımızın siyasi meşruiyetine dayanarak AK Parti’de Genel Başkan ve Başbakan olduktan sonra yaşanan krizlerin son noktasının konulduğu bir gündeyiz. Yapmış olduğu ‘düşmeseydim inecektim’ açıklamasıyla ‘düşmeseydim inecektim’ basın toplantısıyla, kazasız belasız bugüne kadar siyasi meşruiyet kaynağı olan Sayın Cumhurbaşkanımız ve AK Parti ilkeleriyle sürekli çatışma içerisinde olan Sayın Davutoğlu’nun partimizden istifasıyla bu süreçte sonlanmış oldu” diye konuştu.
 
KİBİR ÇUKURUNDA
 
Davutoğlu’nun konuşmasının “kibirli” olduğunu söyleyen Özkan, “Konuşmanın her bir satırında maalesef dünden bugüne kendi akademik kariyerinin itmiş olduğu kibir çukurunda ve kibir bataklığında boğulduğunu hissettik. Her bir satırında adeta had bildirme, istikamet gösterme ve millete, milli iradenin temsilcilerine rota çizme gayreti içerisinde olduğunu gördük” dedi.
 
BU BİR FETÖ AKLIDIR
 
Özkan şunları söyledi: “Maalesef bugün yapmış olduğu ‘düşmeseydim inecektim’ basın toplantısıyla FETÖ’nün üst aklı kurmay zekasıyla Türkiye’de şekillendirilmek istenen siyasi atmosfere Davutoğlu’nun da bir şekilde destek verdiğini gördük, bu bir FETÖ aklıdır. Aslında kendileri çok iyi bildiği bir mesele vardır. 31 Mart seçimlerinde net bir skorla açık bir söylemle yüzde 52 oranında oy almak suretiyle Cumhur İttifakı’nın zaferiyle sonuçlanmıştır ve YSK’nın yapmış olduğu açıklamalar çerçevesinde de AK Parti’nin yüzde 45 anayasal kurumun açıklamış olduğu bir oy oranı var”.
 
DAVUTOĞLU’NUN YAPMAYA ÇALIŞTIĞI FETÖ’NÜN OYUNUNA DESTEK VERMEK
 
Özkan, “Böylesi bir siyasi arenada kendilerinin alenen çıkıp bir manifestoyla parti kuramazken ve AK Parti’nin içerisinde karanlık ve derin mihraklar üzerinden fitne oluşturma gayretlerini sürdüren Sayın Davutoğlu’nun aslında yapmaya çalıştığı sadece ve sadece FETÖ’nün oyununa destek vermek. Buna nasıl destek veriyor, şu anda yüzde 45 AK Parti oy almış, yüzde 52 Cumhur İttifakı, burada yüzde 20 oy almayı planlamıyorlar, yüzde 10, yüzde 8 oy almayı dahi planlamıyorlar, yüzde 5 gibi bir planları dahi yok, sadece yüzde 3 gibi bir oy devşirebilirsek ki bu yolların tamamının kendilerine kapalı olduğunu şimdiden biz ifade edelim ve girdikleri o bataklıkta bundan önce yolunu kaybedenler nasıl boğulmuşsa bunların da o girdikleri bataklıklarda yok olacaklarını ve toplumdan karşılık bulamayacaklarını ifade edelim. Yapmaya çalıştıkları şu; şu anda Cumhur İttifakının karşısındaki blok yüzde 47-47.5’larda acaba buraya birkaç puan almak suretiyle bir 2014 seçimlerinde yakalayamadığı FETÖ aklının ortaya çıkartamadığı o konsensüsü çıkartabilir miyiz, çıkartamaz mıyız, dert bu, bu noktada son 5 yıllık süre zarfında Davutoğlu’nun maalesef o kibrinin ortaya koyduğu siyasi meşruiyeti olmaksızın sadece Cumhurbaşkanımızın siyasi meşruiyetini kullanarak AK Parti’nin gölgesinde AK Parti’nin gölgesini kendi gölgesini zannederek bu millete maalesef terör örgütlerinin çizmeye çalıştığı rotaya alet olma sürecine tanık olduk. Bu süreç tüm çıplaklığıyla bugünkü ‘düşmeseydim inecektim’ basın toplantısında deşifre olmuştur” diye konuştu.

Henüz yorum yapılmamış.

* İşaretli tüm alanları doldurunuz.

window.dataLayer = window.dataLayer || []; function gtag(){dataLayer.push(arguments);} gtag('js', new Date()); gtag('config', 'UA-57160306-1');
window.dataLayer = window.dataLayer || []; function gtag(){dataLayer.push(arguments);} gtag('js', new Date()); gtag('config', 'UA-57160306-1');